Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn z udziałem gwiazd estrady

Do pierwszego czerwca zostało jeszcze nieco czasu, ale już teraz warto przybliżyć wydarzenie, które tego dnia będzie gościło w Cieszynie. A będzie się działo... do miasta zawita wiele znanych osób, między innymi Maciej Orłoś, Dorota Zawadzka, Katarzyna Stoparczyk, Maciej Gąsiorek oraz Robert Janowski, który wystąpi z cieszyńskimi artystami podczas koncertu galowego w teatrze.

1 czerwca w Cieszynie odbędzie się uroczysta Inauguracja X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który z racji okrągłej rocznicy, krajowego dotąd przedsięwzięcia, ma przyjąć formułę międzynarodową stając się I Międzynarodowym Tygodniem Czytania Dzieciom.

Organizowany co roku przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom - Tydzień czytania to impreza, która po uroczystej, nagłośnionej przez media inauguracji w wybranym przez Fundację mieście, stanowi impuls dla wszystkich bibliotek, szkół i przedszkoli do organizowania imprez i konkursów czytelniczych, zabaw, festynów z książką, spotkań z autorami, parad dzieci przebranych za bohaterów bajek itp. MTCD ma na celu propagowanie idei głośnego czytania dzieciom, przypominanie dorosłym o jego roli w wychowaniu zdrowego emocjonalnie, kulturalnego, mądrego człowieka. Do organizacji transgranicznej imprezy dołącza się także Czeski Cieszyn – wyjaśnia koordynator przedsięwzięcia Iwona Kochaniec-Kłębek z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Organizatorami przedsięwzięcia po stronie polskiej są Miasto Cieszyn, Biblioteka Miejska w Cieszynie oraz Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom, zaś  po stronie  czeskiej  kampania  społeczna  Celé  Česko čte dětem i Miasto Czeski Cieszyn. Współorganizatorami tego niecodziennego wydarzenia są: Cieszyński Ośrodek Kultury “Dom Narodowy”, Biblioteka Śląska w Katowicach, Straż Miejska w Cieszynie, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

W ramach ogólnopolskiej imprezy, poza ciekawym programem artystycznym z udziałem gwiazd estrady oraz uczniów szkół podstawowych, odbędzie się debata czytelnicza młodzieży w Cafè Muzeum z ambasadorami krajów UE, politykami i Rzecznikiem Praw Dziecka. W uroczystości zapowiedzieli również swój udział ambasadorzy kampanii czytelniczej Cała Polska czyta dzieciom, m.in. Dorota Zawadzka, znana z programów radiowych i telewizyjnych, jako Super Niania.

- Już wiadomo, że patronat honorowy nad przedsięwzięciem przyjęła Pani Prezydentowa Anna Komorowska. Niestety nie będzie jej u nas w Cieszynie – mówi  Izabela Kula dyrektor BM. - Impreza plenerowa odbywać będzie się na Rynku w Cieszynie. Atrakcji nie zabraknie... Będą występy, konkursy, zabawy, wspólne czytanie, spektakle, pokazy Policji i Straży Granicznej (grupa szybkiego reagowania, tresura psa), pokazy samochodów służb porządkowych, kiermasze, warsztaty... no i oczywiście Pan Piksel, dobrze znany wszystkim dzieciom.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: