Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn z przymrużeniem oka

W najbliższą sobotę, tj. 29 września w zabytkowym wnętrzu cieszyńskiej kawiarni gościć będzie poezja (nie) poważna. Na wydarzenie zaprasza Biblioteka Miejska w Cieszynie, organizator ''Cieszyńskiego spotkania z satyrą... limerykiem... anegdotą...''.

Sobotnie spotkanie z limerykiem, fraszką, satyrą i anegdotą będzie nie tylko okazją do wysłuchania poezji (nie) poważnej, ale również podsumowania konkursu poetyckiego, którego organizatorem jest Biblioteka Miejska w Cieszynie. Konkurs to dowód na to, że  poezja może być zabawna, a o Cieszynie można pisać również "z przymrużeniem oka".

Już 29 września dowiemy się, kto został zwycięzcą konkursu poetyckiego "Cieszyn w poezji (nie)poważnej". Tego dnia swoje nagrody przyznają także bibliotekarze i publiczność.  - Do konkursu o nagrodę publiczności wybranych zostało 20 wierszy, które odczytane zostaną przez p. Szymona Brandysa w czasie sobotniego spotkanie. Zgromadzona publiczność będzie mogła wybrać wiersz, który najbardziej jej się spodoba. Osoby, które zagłosują na "ulubiony wiersz publiczności" wezmą udział w losowaniu nagrody - podkreśla Magdalena Strządała z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

A będzie z czego wybierać. Na tegoroczną edycję napłynęło 111 wierszy z całej Polski, między innymi z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Lublina oraz z Zaolzia. - Dostaliśmy również wiersz z Australii (od Polaka mieszkającego tam 30 lat). Około 40 wierszy nadesłali mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego – dodają organizatorzy konkursu.

O czym pisali autorzy? - Jednym z częstszych tematów nadesłanych utworów było wytykanie "bolączek i niedoskonałości" Cieszyna między innymi opłakany stan PKP. Część wierszy była niestety nie na temat i w czasie obrad jury nie brało ich pod uwagę. Jury szybko i jednomyślnie wybrało wiersz, który zdobył I miejsce. W przypadku pozostałych nagród i wyróżnień jury dyskutowało i obradowało nieco dłużej – mówi w rozmowie z portalem ox.pl M. Strządała.

To jednak nie koniec atrakcji. 29 września odbędzie się również promocja książki "Orator złotousty. Anegdoty prawnicze". -  O zabawnych  sytuacjach  w salach sądowych opowie autor książki, prokurator w stanie spoczynku, Zygmunt Ogórek. Zapraszamy do Cafe Muzeum, 29 września 2012 r., o godz. 15.00 - zachęca pani Magdalena.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: