Cieszyn z filmem

Już można zobaczyć nowy film promocyjny Cieszyna. Został on zrealizowany w ramach nagrody za wygraną w konkursie ''Śląskie do przodu''.

Zrealizowany w 2013 przez TVP Katowice film promocyjny Cieszyna jest już w sieci. Można go zobaczyć na You Tube TUTAJ. Kilkuminutowa produkcja prezentuje uroki cieszyńskiego grodu oraz pokazuje miasto jako lidera województwa w wykorzystaniu środków unijnych.

Film był nagrodą, którą Cieszyn wywalczył w konkursie "Śląskie do przodu" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz TVP Katowice (Pisaliśmy: Cieszyn się cieszy. Zwyciężył ).

Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszym była gra plenerowa, podczas której Cieszyn zmierzył się z Częstochową. Do drugiego etapu, czyli finału w kategorii gmin miejskich, Cieszyn przeszedł  dzięki zdecydowanemu poparciu widzów w głosowaniu smsowym. W finale w kategorii "Gminy miejskie" ostatecznie zwyciężyła Gmina Cieszyn, uzyskując 14 punktów. Na drugim miejscu znalazła się Gmina Ustroń z 13 punktami, a miejsce trzecie zajęła Gmina Żory z 12 punktami.