Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: wyremontowano kładkę pod Wałką

W czerwcu 2020 roku Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie poinformował o zakończeniu prac związanych z przebudową kładki pieszo-rowerowej położonej nad zalewem kajakowym w Cieszynie. Konstrukcja została nie tylko naprawiona, ale również zyskała nowy wygląd.

Realizacja zadania pochłonęła 50.000 zł brutto. Drewniane elementy zostały zdemontowane, a w ich miejsce pojawiły się nowe – przebudowa polegała na demontażu wszystkich elementów składowych kładki wykonanych z drewna takich jak: balustrada (łącznie z przeszkleniami), deski pokładu i legary konstrukcyjne, oczyszczeniu i pomalowanie stalowych dźwigarów nośnych kładki, oczyszczeniu, uzupełnieniu ubytków i pomalowaniu żelbetowych przyczółków – wylicza Katarzyna Koczwara, Rzecznik Prasowa Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Oprócz tego wykonano nową konstrukcję drewnianą, balustradę i pomalowano elementy drewniane farbą na bazie olejów lnianych. 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

15
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-07 10:11:26
Antykler Forte: Spacerując dziś tą piękną odnowioną kładką nie zapominajmy o naszych ✪pasterzach✪ i modlitwach za nich - o szczególne wsparcie prosi owieczki ✪kaliski biskup Janiak✪, ofiara nagonki zorganizowanej przez braci Sekielskich i niewdzięczne jagniątka, które darzył wyjątkową miłością: "Proszę także szczególnie o modlitwę w tym czasie medialnej nagonki na moją osobę, abym uświęcony niewidzialną mocą Ducha Świętego, mógł zawsze służyć Bogu Żywemu przez miłość i służbę ofiarną, której Chrystus jest początkiem, środkiem i dopełnieniem." - niech idzie do ✪diabła✪ tam jego miejsce, tak mu dopomóż Bóg i amen.
2020-06-07 10:15:04
Antykler Forte: Nawet katolicki fundamentalista Terlikowski rzyga hipokryzją i bezczelnością biskupa: "To już nawet nie jest żenada, to niestety dowodzi braku wiary w Bożą sprawiedliwość i wycierania sobie twarzy Bogiem Ojcem, Synem i Duchem Świętym. O wymuszaniu udziału księży w kłamstwie nie wspominając"
2020-06-07 10:39:00
pogromca ciemnoty: Ks. Isakowicz-Zaleski: "Wskazałem, kto w polskim Kościele tuszował pedofilię. I to wywołało histerię" - Z tego, co słyszałem, były naciski na redakcję "Niedzieli", aby wywiad ze mną zdjąć. Myślę, że kluczowa była jedna rzecz: na podstawie faktów wymieniłem z nazwiska osoby odpowiedzialne za tuszowanie pedofilii. To były nuncjusz apostolski Józef Kowalczyk oraz kard. Stanisław Dziwisz - mówi w rozmowie z WP ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
2020-06-07 10:44:49
tom lem: Wygląda na partacki remont kładki, czego dowodem jest bredzenie od rzeczy komentatora wyżej, chyba testując kładkę za kopnął się na jej progu, padając na głowę. Niech MZD zaznaczy żółto czarnym kolorem, początek i koniec "swojej inwestycji".
2020-06-07 10:47:42
pogromca ciemnoty: "Z tego, co słyszałem, były naciski na redakcję główną w Częstochowie ze strony osób, którym ten wywiad się nie podobał. A przecież nie było w nim nic takiego, czego wcześniej nie mówiłbym w innych mediach i w filmie braci Sekielskich. Przypuszczam, że powiedzenie wprost kto, moim zdaniem, dopuszczał się tuszowania, wywołało histerię. Dla mnie już nie jest ważne, kto dzwonił i mówił, że "to trzeba zdjąć", ale że redakcja tak łatwo ustąpiła. Dwa dni później wezwano redaktor Bugałę z Wrocławia do Częstochowy gdzie prawie ją przesłuchano, jakby była czemuś winna."
2020-06-07 12:00:08
hanbes: tom lem, ci komentatorzy wypowiadają się o tym co ich boli, wytykają zło i nieprawidłowości. Czemuż więc nie odniesiesz się do wyżej przedstawionych problemów tylko od razu plujesz jadem na te osoby? Przecież mógłbyś zapożyczyć sformułowanie od twojego idola pisząc "chamska hołota" a tak sklecasz coś co nawet czytać nie można... Wolałbyś tę kasę przeznaczyć na zakup masek od narciarzy albo wyremontować krakowski hotel na godziny..?
2020-06-07 12:31:55
venis: Bardzo ucieszyłam się widząc nowa kładkę która jest tak b.potrzebna do spacerów szczególnie dla seniorów chodzących z kijami bo to jedyny płaski teren i przyroda.Dziękujemy za nią ! nie wiem tylko po co te komentarze na tematy religijne co ma piernik do wiatraka? Kładka dla rekreacji a na temat religii to niech sobie pogadają przy piwku i złapią się za łby
2020-06-07 12:32:51
jasper: To co sie dzieje w KK jest tez wina takich tom lemow & co. To ONI stoja za nietykalnoscia przestepcow w sutannach, pozwalajac im bezkarnie gwalcic ICH dzieci. Moralnie to WY ( tom lem, donek, politykier, daniel & co) za tym stoicie ! To efekt WASZEGO tumiwisizmu, WASZEGO tchorzostwa, WASZEJ hipokryzji, bezmyslnosci, bezrozumnosci i poddanstwa !!!
2020-06-07 12:41:14
hanbes: No dobra,dobra, venis ma rację. Artykuł dotyczy kładki i na tym się skupmy a nie na pisowskiej i klerykalnej rzeczywistości... Na piwo!
2020-06-07 13:55:05
tom lem: ....co do żmijowatych wpisów to twoja specjalność hanbes, natomiast co do artykułu na czwartym zdjęciu widać 1,5 cm próg, miejmy nadzieję że tylko z jednej strony "wyremontowanej kładki" dla dobra spacerujących gdy od zapożyczeń na tym portalu, są już inni specjaliści, z którymi ciężko konkurować w wybiórczej narracji na temat rządu i religii;-)))
2020-06-07 13:55:07
tom lem: ....co do żmijowatych wpisów to twoja specjalność hanbes, natomiast co do artykułu na czwartym zdjęciu widać 1,5 cm próg, miejmy nadzieję że tylko z jednej strony "wyremontowanej kładki" dla dobra spacerujących gdy od zapożyczeń na tym portalu, są już inni specjaliści, z którymi ciężko konkurować w wybiórczej narracji na temat rządu i religii;-)))
2020-06-07 13:56:21
Antykler Forte: venis, umiłowana siostro w Chrystusie - dzisiaj dzień święty, więc pora jak najbardziej sprzyjająca by połączyć cesarskie i boskie - jakieś 100 000 takich jak ty w całej Polsce mogłoby się cieszyć tak jak ty takimi kładkami, gdyby miliardy jakimi władza karmi i kupuje biskupów i kler przeznaczyć na podobne inwestycje, amen
2020-06-07 14:22:45
politykier: krzy-sio+ Antykler Forte, Nie trzeba daleko szukać, wystarczy, że cieszyński egzarchat na czele z Twoją Persefoną przekieruje środki z BYCIA RAZEM...
2020-06-07 16:34:41
jasper: Co tam kladki, choc na pewno oko cieszy i wygodne dla np. dla venis. Z jednej strony ma racje hanbes, ale pod tematami odnosnie KK wylaczono mozliwosc komentarzy. To jedno, po drugie - skoro politykier wypowiada sie na temat srodkow pienieznych, posluze sie ciekawym wpisem - „ Gardzimy ludźmi, którzy są słabsi, starzy, nieporadni, cierpiący. Właśnie państwo oznajmiło, że dzieci niedosłyszące, którym kiedyś przyznano prawo do implantów usznych, muszą poczekać na nowe, dopasowane do ich wieku, bo nie ma czasu, żeby rozważyć ten problem. Nie możemy w tej chwili podjąć żadnej decyzji - oznajmia rzecznik ministerstwa zdrowia. Jak to nie możemy? To czym zajmuje się ministerstwo? Jak można nie mieć czasu dla chorych lub nie w pełni sprawnych dzieci? [ ] Prof. Zbigniew Szawarski, bioetyk. Czekam teraz na bluzgi od tzw. prawych i sprawiedliwych hipokrytow. Wazne, ze miliony ida na ochrone posla od „chamskiej holoty”.
2020-06-07 17:03:26
tom lem: ... ależ skąd jasper-Q, czuj się usprawiedliwiony, musisz przecież mieć miejsce na upuszczenie swojej żółci a najlepszym miejscem jest każde, gdy ci na to pozwolą. Nic dziwnego , jedne obszczymurki leją gdzie popadnie, inne PiSzą gdzie mogą ;-)))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: