Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: wydłużenie trasy linii 50

W październiku 2019 roku część mieszkańców Cieszyna zwróciła się z petycją do Urzędu Miejskiego w Cieszynie o zwiększenie ilości kursów autobusów nr 21 w godzinach popołudniowych. Swoje postulaty uzasadniali koniecznością umożliwienia uczniom powrotu do domu. Początkiem grudnia Urząd Miejski w Cieszynie odpowiedział – problem zostanie rozwiązany już w styczniu.

Petycja mieszkańców miasta dotyczyła zwiększenia ilości kursów autobusu numer 21 (Słowicza-Mnisztwo-Orzeszkowej-Morcinka-Kossak-Szatkowskiej-Hallera-Tomanka-Puńcowska-Wyższa Brama-Garncarska-Hajduka-Kolejowa-Szymanowskiego-Moniuszki-Hajduka-Kochanowskiego) – na tej trasie młodzież dojeżdża do szkół. W związku z kumulacją rocznika lekcje kończą się później. Po godzinie 15:38 czas oczekiwania na następny autobus wynosi ponad godzinę. Prosimy o zwiększenie ilości kursów lub opóźnienie kursu z godziny 15:38 na 16:00. Umożliwiłoby to uczniom kończącym dziewiątą lekcją swobodny dojazd do domu – apelują osoby podpisane pod petycją, jednocześnie podkreślając, że sytuacja dla uczniów będzie szczególnie uciążliwa w miesiącach zimowych.

Jak Urząd Miejski w Cieszynie ustosunkował się do prośby? Przede wszystkim wskazano, że planowane są zmiany w rozkładzie jazdy autobusów (o sprawie pisaliśmy tutaj), które wejdą w życie już 13 stycznia 2020 roku. Jak podkreślano, liczne głosy mieszkańców spowodowały konieczność zmodyfikowania rozkładu. W tym przypadku uwzględniona została również petycja z października, jednak znaleziono inne rozwiązanie problemu – najbardziej optymalnym sposobem załatwienia petycji jest wydłużenie kursu linii nr 50 do ul. Słowiczej (kurs od ul. Garncarskiej z godz. 15:30). Obecnie kurs ten kończy się na przystanku ul. Kochanowskiego o godz. 16:04. Wydłużenie tego kursu do ulicy Słowiczej oznacza, że zakończy się on na Mnisztwie o godz. 16:20. Umożliwi to uczniom kończącym dziewiątą lekcją, powrót do domu bez konieczności godzinnego czekania na autobus linii nr 21 (…) planowany termin wprowadzenia przedmiotowej zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 50 to 13 stycznia 2020 roku – odpowiada Przemysław Major, wiceburmistrz Cieszyna.

Od 13 stycznia zmian w rozkładzie jazdy będzie jednak więcej. Czasem korekta odjazdów wynosi kilka minut, czasem jest to zmiana polegająca na dostosowaniu odstępów pomiędzy autobusami innych linii, które jednak w znacznej części powielają swoją trasę (np. linia 30 i 32). Dokładne informacje na temat zmian dostępne tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-14 07:53:23
doler: To teraz przydało by sie napisac postulat o zakup nowych autobusów ekologicznych czy to na cng czy elektrycznych. Bo tabor jest stary i kopci jak smok. Duza część autobusów ma duzo problemów technicznych...np z hamowaniem. Miasto zamiast sponsorowania 6 jednostek OSP i zakupywania im nowych wozow ktore stoja w garażach i sie kurza .Zrobilo by cos dla mieszkancow ktorzy na codzien musza korzystac z komunikacji....zrobilo by cos dla tysiecy mieszkancow a nie garstki. Zreszta to chore by w takiej mieście bylo PSP i 6 OSP i kazdy chce kase. Wystarczylo by jedno Osp i mieli by robote.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: