Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: wracają niektóre kursy autobusów

W drugiej połowie marca 2020 roku Miasto Cieszyn w związku z sytuacją epidemiczną ograniczyło kursy autobusów. Aktualnie część połączeń zostanie przywrócona, jednak wciąż nie będą kursowały autobusy „szkolne” oraz linie nr 5 i 41.

Od drugiej połowy marca Cieszyn ograniczył liczbę kursów autobusów. Zawieszone zostały 3 linie, a część linii nie kursowała po godzinie 17:00. Od 25 maja część ograniczeń zostanie zniesiona - Szanowni Pasażerowie cieszyńskiej komunikacji miejskiej, Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. informuje, że od dnia 25 maja 2020 r. (tj. od poniedziałku): przywrócone zostanie kursowanie autobusów linii nr 10, 21, i 40 po godzinie 17:00 oraz obsługiwana będzie linia nr 50 – poinformowały władze Cieszyna. Kursów będzie więcej, jednak pasażerów wciąż będą dotyczyły określone ograniczenia. W dalszym ciągu zawieszona pozostaje obsługa linii nr 5 i 41 oraz kursy oznaczone literą „S” (rozkład jazdy jak w dni wolne od nauki szkolnej). Pasażerowie muszą również dostosować się do następujących ograniczeń:

  • Nie ma możliwości zakupu biletu u kierowcy autobusu,
  • W oznaczonych autobusach ograniczona jest możliwość wsiadania i wysiadania przednimi drzwiami,
  • Ograniczona jest dopuszczalna liczba pasażerów w autobusie (na każdym pojeździe znajduje się informacja o maksymalnej liczbie pasażerów).

Osoby korzystające z komunikacji publicznej są zachęcane do korzystania z tzw. bezpiecznych form zakupu biletów czyli: karty miejskiej, zbliżeniowej karty płatniczej, telefonu z funkcją NFC oraz aplikacji Mobilet.

 O ograniczeniach w kursowaniu autobusów pisaliśmy:

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: