Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: wizyta Telewizji Polskiej

Ekipa telewizyjna TVP Polonia odwiedziła Cieszyn, którego historia była tematem jednego z odcinków programu "Zakochaj się w Polsce".

Jest on już dostępny bezpłatnie w serwisie vod.tvp.pl. Prowadzący Tomasz Bednarek porozmawiał z Ireną French - kustosz Działu Fotografii Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Władysławem Żaganem - cieszyńskim historykiem, Ewą Gołębiowską - dyrektorką Zamku Cieszyn i Jerzym Wałgą - rusznikarzem, wytwórcą "Cieszynek".

- Cieszyn to miasto o granicznym położeniu. Ma niepowtarzalny klimat, a świetnie zachowane zabytki robią olbrzymie wrażenie - czytamy w opisie programu.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-14 16:52:51
miriam11: Albo bydzie kolejny sezon Korony Królów.
2021-04-14 16:57:18
św. Patryk.: no nie, z ekipą tak parszywej stacji się prezentować to trzeba mieć faktycznie poważne kompleksy albo braki jakichś mikroelementów w mózgu
2021-04-14 17:44:42
Oko: Myliłem się, uporczywe wdychanie CO2 co prawda szkodzi, ale w tym przypadku diagnoza musi być poważniejsza.
2021-04-14 18:13:08
w.s.b: Żeby tylko pokłosiem tego materiału nie było wprowadzenie przez Warszawska administracje komisarza do Cieszyńskiego Muzeum który jasno nakreśli że Cieszyn jednak był pod zaborami (większość ludzi w Polsce a nawet na Ziemi Cieszyńskiej wciąż tak myśli, propaganda zrobiła swoje) a Franz Josef zostanie zbanowany. Ileż tablic z Cieszyńskich kościołów, budynków i ratusza trzeba by było ściągnąć.
2021-04-14 18:45:22
św. Patryk.: Muzeum im. Braci Kaczyńskich??...
2021-04-14 20:55:40
jasper: sw. Patryk, to ty nie wiesz, ze Cieszyn zalozyli bracia Kaczynscy. Trzeci z braci to zapewne Mateuszek albo Dudus. IPN jeszcze nie moze sie zdecydowac i szukaja dalej :) Musza przeciez zmienic bieg historii !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: