Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: wizyta tajemniczych drwali

Powalone drzewa, poobgryzane pnie - wszystko wskazuje na to, że w nadolziańskim grodzie prace rozpoczęły cieszyńskie bobry.

Ślady ich aktywności można zauważyć na terenie Błogocic, w pobliżu skrzyżowania alei Jana Łyska i ul. Żeromskiego. Jak usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg w Cieszynie, Dział Zieleni Miejskiej nie prowadził w ostatnim czasie żadnej wycinki drzew w tamtym rejonie.

Bobry to gryzonie, które potrafią się świetnie chować. - Najlepiej jest je obserwować wieczorem lub wcześnie rano. W lecie, gdy noc jest krótka i mało jest czasu na bezpieczne żerowanie, bobry opuszczają swe schronienia jeszcze podczas dnia. Wcześniej należy wybrać takie miejsce, z którego widoczne są miejsca świeżego żerowania, kopania kanałów lub naprawiania tamy. Na upatrzonym miejscu trzeba zasiąść odpowiednio wcześniej - jeszcze za dnia. Przy zachowaniu ciszy i przy odrobinie szczęścia po pewnym czasie można zauważyć głowę bobra ostrożnie wynurzającego się z wody - czytamy na łamach portalu bobry.pl.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-11 19:07:20
tom lem: ..nic tylko czekać aż miejscy Ekolodzy, zwalą się do Urzędu z petycją o ukaranie drwali z długimi zębami, którzy dopuścili się niecnej wycinki - bez ZGŁOSZENIA ;-)
2020-12-12 00:58:04
Tscharny: "I od tej pory bobry w wodzie kisno i z zimna popiardujo" Czy ktoś pamięta z jakiego filmu (książki) jest ten cytat?
2020-12-12 11:02:12
Ponury_Farmer: Tscharny, Konopielka, a jak ;)
2020-12-14 09:44:29
Tscharny: Brawo Farmer!:-). Ciekawe za co trzy negatywy dostałem...
2020-12-15 06:11:44
Boska Adela: pewnie za niechlujny cytat
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: