Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn walczy o 40 milionów

Tak zwany "Plan Morawieckiego", czyli Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, określa między innymi listę 255 polskich miast o najtrudniejszej sytuacji społeczno-gospodarczej. W gronie tym, jako jedyny przedstawiciel powiatu cieszyńskiego, znalazł się Cieszyn. Jest to jednak, paradoksalnie, dobra wiadomość - miasto ma szansę na pozyskanie ponad 40 milionów złotych.

- Pod koniec ubiegłego roku, Cieszyn znalazł się w grupie 54 miast, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu projektu Rozwój Lokalny. Jest on związany z Funduszami Norweskimi - mówi Gabriela Staszkiewicz.

Cieszyn ma szansę na pozyskanie nawet 10 mln euro (ponad 40 mln zł). - Pieniądze otrzymuje się na projekt z góry, przy czym trzeba go zrealizować w ciągu trzech lat - podkreśla burmistrzyni Cieszyna.

Jak informuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, dofinansowanie może być przeznaczone na realizację różnorodnych projektów. Dotyczyć one mogą takich zagadnień jak poprawa jakości powietrza, polityka mieszkaniowa, czy wspieranie przedsiębiorczości. Rozstrzygnięcie konkursu powinniśmy poznać do końca bieżącego roku.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-30 15:52:39
koszor: Greta z Leną rozpracują system. Teraz, szukając ekspertów, należy zwracać uwagę, czy mają zęby mleczne i czy noszą kredki w plecakach. Orwell by się uśmiał.
2020-01-30 16:48:07
tom lem: ... można być pewnym, że nie piórnik lub kredki będą przedstawiać projekty, tylko starzy "partnerzy" od alfa do zeta z pod znaku cieszyńskiego różowego jelenia. Niestety, można się spodziewać podobnych innowacji jak szyna w chodniku lub tramwaj nad rzeką, gdy od lat miasto przemysłowe, przerabia się na turystyczną "mękkę";-) Na marginesie, to chwalenie przed załatwieniem funduszy, jest kolejnym pijarem nieudaczników bez pomysłu na rozwój miasta.
2020-01-30 16:53:26
Łobibok: Zeby tylko tej kasy nie dostali bo kolejne 40 mln zostanie wyrzucone w błoto.
2020-01-30 17:41:46
M53: Z jedną szyną na środku Głębokiej, tramwajem pod mostem i różowym jeleniem to Cieszyn zanosi się raczej na turystyczną mękę a nie Mekkę.
2020-01-30 18:31:51
tom lem: ... myślałem, że lepsze dwa w jednym;-) każdy wybierze korzystniejsze dla siebie.
2020-01-30 20:16:53
rr: widzę,że krytykować to każdy potrafi a w szczególności tom lem jego wypociny w stylu :" tak żle tak niedobrze" są pod każdym artykułem .Człowieku ty nie masz co innego robić?
2020-01-30 20:36:39
tom lem: ... ja się z tobą rr zgadzam, bo wszyscy krytykują tylko nie ty;-) oczywiście tylko z jednego powodu nie krytykujesz, bo ty nie jesteś "KAŻDY"
2020-01-31 14:01:54
Halos: Stawiam dychę, że Gosposia za 40 mln wykupi wszystkie wolne działki w Cieszynie, by już żodyn maszt PLAY nie wybudowali! Żodyn! :D
2020-01-31 23:15:39
daniel3ttt: W Cieszynie brakuje ścieżek rowerowych z prawdziwego zdarzenia i choć cześć z tych pieniędzy można by przeznaczyć na taki właśnie cel. Mamy co prawda niewielki fragment nad Olzą ale to i tak nic w porównaniu z np czeskimi miastami (Cz.Cieszyn, Karwina, Frydek, Hawierzów). Tyle mówi się o zanieczyszczeniu powietrza spalinami i namawia do rezygnacji z dojazdu do pracy samochodem ale nic nie robi się w tym celu. Pani Burmistrz w swojej kampanii wyborczej obiecywała utworzenie ścieżek rowerowych i gdzie one są? Sam jeżdżę dużo na rowerze i wiem jak uciążliwe jest poruszanie się po naszych ulicach w godzinach szczytu. Podejrzewam że wiele osób wybrało by też ten sposób dojazdu gdyby była odpowiednia infrastruktura. Chociażby dwie trasy; Od Marklowic do Puńcowa wzdłuż rzeki Olzy i wzdłuż torów kolejowych z Cieszyna do Bażanowic.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: