Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn ulica otwarta

21 maja tego roku rozpoczęły się prace związane z budową nowego odcinka ul. Pokoju w Cieszynie. Dzisiaj (10 września) nastąpiło oficjalne otwarcie 88-metrowej ulicy.

10 września do użytku oddany został nowy odcinek ul. Pokoju w Cieszynie. Inwestycja wyniosła blisko pół miliona złotych.

Prace, które rozpoczęły się wiosną tego roku zostały zakończone. Dzisiaj z rana została oddana do użytku 88 -metrowa droga wraz z chodnikiem, kolejnymi miejscami postojowymi oraz nowym oświetleniem.  Łącznik, którego budowa trwała prawie 4 miesiące i wyniosła blisko pół miliona złotych ma za zadanie ułatwić komunikację w rejonie pl. Dominikańskiego, ulicy Nowe Miasto, oraz ulicy Pokoju i 3 Maja. Na chwilę obecną nowo wybudowany łącznik pozostaje bezimienny. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie nosił nazwę ulicy Pokoju, czy Szewczyka... - Wydaje się, że najwłaściwsze jednak byłoby włączenie tego odcinka w obszar Placu Słowackiego – mówi Adam Swakoń wiceburmistrz Cieszyna.

Dzięki nowej inwestycji przybyło kilkanaście miejsc parkingowych. Na tym jednak nie koniec. - Jeżeli chodzi o ulicę Limanowskiego nosimy się z zamiarem jej przeorganizowania, tak by ruch odbywał się na niej jednokierunkowo (w kierunku Placu Dominikańskiego). Z tą zmianą jednak jeszcze poczekamy. Zobaczymy, jak przyjmie się łącznik, jak ocenią go mieszkańcy i jak wpłynie on na ruch. Zapytamy też mieszkańców, czy chcą jednokierunkowej ulicy Limanowskiego – podkreśla Adam Swakoń.

W niedalekiej przyszłości u zbiegu ulic: Stalmacha, 3 Maja i Placu Wolności planowana jest budowa ronda.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: