Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: uchwała krajobrazowa przyjęta

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej, cieszyńscy radni pochylili się między innymi nad Uchwałą Krajobrazową. Projekt uchwały, który został poddany pod głosowanie to efekt dwóch lat pracy, badań i konsultacji społecznych z mieszkańcami, przedsiębiorcami i turystami. Uchwała została przyjęta przez radnych większością głosów.

- Radni większością głosów przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Cieszyna obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. Decyzją Rady Miejskiej zakończyliśmy dwuletni okres prac nad uchwałą. Dziękujemy wszystkim Mieszkańców zaangażowanym w proces konsultacyjny.

Uchwała krajobrazowa to szereg regulacji, które obowiązują na terenie miasta. W Cieszynie już wkrótce pojawi się nowy ład w przestrzeni miejskiej, który został dostosowany do potrzeb zarówno turystów, jak i mieszkańców, czy przedsiębiorców. Jak podkreślali twórcy uchwały, dzięki wprowadzeniu  regulacji, reklamy mają wzbogacać krajobraz, nie zaś szpecić. Aktualnie uchwała krajobrazowa trafi do organu nadzorczego, którym jest wojewoda. Jeżeli nie zostanie zakwestionowana (Bartosz Poniatowski, który został przez Cieszyn zatrudniony do przygotowania uchwały krajobrazowej, ma już na swoim koncie kilka dokumentów tego typu, które mają moc aktualnie obowiązujących, w związku z czym uchwały wcześniej już przechodziły przez organ nadzorczy bez zastrzeżeń - przyp. red.), już wkrótce w Cieszynie przedsiębiorcy będą musieli dostosować swoje urządzenia reklamowe do nowych przepisów.

Podczas etapu przygotowania uchwały, kilka razy przeprowadzano konsultacje społeczne. Wiele spotkań zadedykowano również lokalnym przedsiębiorcom i przedstawicielom branży reklamowej. W ich trakcie, część przepisów zostało złagodzonych, chociaż pojawiały się również głosy, że z niektórych miejsc reklamy należy usunąć całkowicie i bez żadnych wyjątków.  Wszystkie informacje dot.  tego zagadnienia znaleźć można na  stronie poświęconej projektowu: LINK.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-01 16:56:44
Halos: To cieszy! jakiś pierwszy krok by pozbyć się tych maszkaronów reklamowych klejonych w garażu!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: