Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Strażnicy dostaną „elektryka”

Nowy samochód elektryczny dla Straży Miejskiej w Cieszynie wyposażony m.in. w zestaw do monitorowania pyłu zawieszonego w powietrzu oraz cykl prelekcji i konkurs plastyczny – na to pójdzie ćwierć miliona zł z konkursu „ Inicjatywa Antysmogowa”.

Początkiem lutego 2024 roku miasto Cieszyn złożyło wniosek do konkursu „ Inicjatywa Antysmogowa” w 2024 roku w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza. Zadanie określono jako „Skuteczna kontrola przestrzegania przepisów uchwały antysmogowej na terenie gminy Cieszyn”.

- W ramach przedsięwzięcia miasto Cieszyn ma zamiar zakupić radiowóz z napędem elektrycznym dla Straży Miejskiej w Cieszynie wraz z wyposażeniem tj. zestawem do monitorowania pyłu zawieszonego umożliwiającego sprawdzanie czystości powietrza, przenośne detektory wielogazowe do kontroli i pomiaru stężenia gazów w zakresie ochrony osobistej pracowników przy kontrolach przestrzeni zamkniętych, a także miernik wilgotności drewna. Uzupełnieniem działań kontrolnych ma być akcja profilaktyczna przeprowadzona przez Straż Miejską w Cieszynie w grupach wiekowych przedszkoli i szkół podstawowych ( klasy I-IV) w ramach której przewidziano cykl prelekcji przeprowadzanych na temat działań ukierunkowanych na ochronę powietrza, organizację konkursu plastycznego przeznaczonego dla wszystkich grup. Konkurs zakończony przyznaniem trzech nagród rzeczowych - informuje Straż Miejska w Cieszynie.

Jak informują strażnicy przewidziano także symboliczne posadzenie drzew na terenie placówek objętych wspólną akcją- w ramach zwrócenia uwagi na proces fotosyntezy.

Przedsięwzięcie będzie finansowane w całości ze środków województwa śląskiego w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza i wyniesie 250 000 zł.

Dzisiaj (03.04.2024) Komendant  Straży Miejskiej Jacek Bąk i Burmistrz Miasta Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz odebrali promesę na 250.000 zł od Marszałka Jakuba Chełstowskiego.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-03 12:16:55
per: tępa propaganda przedwyborcza z plastikowymi obietnicami.
2024-04-03 12:26:05
elasliz: Szkoda tylko, że najbardziej dymią kopciuchy w budynkach miejskich... gdzie sens, gdzie logika???
2024-04-03 15:41:39
vis: A może w końcu by się pochwaliła jak zadłużyła Cieszyn wraz ze swoja drużyną pierścienia z CRS-u, bo z prognoz wynika że jest tego ponad 103 mln. zł na koniec grudnia 2023, BRAWO. może ktoś przypomni jakie było zadłużenie na początku kadencji gwiazdy PPG Cieszyn.
2024-04-03 16:15:23
Efob: Straz M.tak bardzo sobie zasluzyla na ten samochod,jak czytam cos takiego to ogarnia mnie zlosc.SM powinna chodzic piechota,albo na rowerach jezdzic,a samochod tylko w naglych wypadkach.Chodze na spacery i spotykam SM jak sobie podjada samochodem pod Walke a potem spaceruja on i ona,tak wyglada ich sluzba.
2024-04-03 16:18:52
suski: klasyczny przykład rozbuchanego marnotrawstwa publicznego grosza, wyłącznie dla zaspokojenia fanaberii biurokratycznej administracji
2024-04-03 18:01:53
Selma: 110 mln zadłużenia, ale o tym się w kampanii nie mówi. Fajnie za to się pochwalić wydawaniem publicznych, czyli naszych wspólnych pieniędzy. Naszych wspólnych - nie CRS-u.
2024-04-04 04:33:53
Władek na skuterze: Dla mnie największym przewałem jest jak autem podjeżdżają żeby prak pokoju otworzyć ile to jest 15 metrów
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: