Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Straż Miejska interweniuje

Straż Miejska w Cieszynie interweniowała dziś (09.01) ponad 30 razy w sprawie odśnieżania chodników i usuwania sopli oraz śniegu z dachów. Strażnicy miejscy przypominają, iż za niewywiązanie się z tego obowiązku właściciel, bądź zarządca nieruchomości może zostać ukarany mandatem.

Z uwagi na obfite opady śniegu Strażnicy Miejscy w Cieszynie podczas patrolowania miasta zwracają szczególną uwagę na utrzymanie w odpowiednim stanie chodników, na których zalega śnieg oraz błoto pośniegowe. Właścicielom bądź zarządcom takich nieruchomości wydawane są polecenia oczyszczenia chodników. 

Po raz kolejny Straż Miejska przypomina o obowiązku uprzątnięcia z powierzchni chodnika położonego wzdłuż nieruchomości błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń. W związku z opadami śniegu właściciele i zarządcy nieruchomości powinni pamiętać również o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny – informuje Straż Miejska w Cieszynie.

Straż Miejska w Cieszynie podjęła dziś (09.01) 32 interwencje. Nasze działania polegają na tym aby zobligować do usunięcia zagrożenia – podkreśla Komendant Straży Miejskiej. Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżenia może zostać ukarany mandatem. W przypadku chodników to kara w wysokości 100 zł. Jeżeli ktoś nie przyjmie mandatu to wtedy wniosek kierowany jest do sądu. W przypadku sopli i nawisów śnieżnych grozi grzywna do 500 zł.

 

mst/red.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-09 22:09:57
berta25: A jaka kara grozi zarządcy drogi jak nie wywiązuje się z obowiązku odśnieżania drogi !!??
2019-01-10 01:28:17
krokusik: A gdzie we wtorek byli? Drogi zawalone śniegiem, korki, tiry i ani jednego policjanta drugiego sortu (czyt: strażnika miejskiego) z łopatą. Jak już udało się drogi do porządku doprowadzić, to łażą jak mendy po jajkach i wywijają świstkami. Sople dopiero dzisiaj zaczęły zagrażać? Może byście chociaż łopaty do śniegu ludziom rozwieźli, bo w castoramie wszystkie wykupione.
2019-01-10 01:30:02
krokusik: "...błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń..." A co to te inne zanieczyszczenia? Może mamy kubły ze śmieciami na plecach do spalarni nosić? Hę?
2019-01-10 08:02:25
witamina2012: Przede wszystkim zacząć trzeba od zmiany przepisów dotyczących mandatów czy kar jak kto nazywać woli za nie wywiązywanie się z obowiązku CZEGOŚ TAM np odśnieżania chodników wzdłuż posesji przez ich właścicieli tak jak to jest w cywilizowanych krajach. Dotyczy to również kar dla np. Zarządów Dróg i Mostów względnie innych podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie w czystości i drożności podlegających IM dróg i chodników. Jako że na pewno ww firmy mają z reguły większy kapitał, lepszy i mocniejszy sprzęt oraz obowiązek poważny względem np pilskich kierowców płatników podatków ale i kierowców gości którzy też płacą swoją część w paliwie, wszyscy oni, chcieli by, by wszelkie przynajmniej drogi główne były wolne od śniegu i błota śniegowego jednym słowem by były czarne a pozostałe mogą być utrzymane na biało ale powinny być regularnie przecierane... Właściciele posesji też mają odpowiednie przez prawo narzucone obowiązki w antysniegowym zakresie a jeśli jedni i drudzy nie wywiązują się odpowiednio z ww czynności to powinno się reagować najpierw UPOMNIENIEM, potem od razu 500 złotowym mandatem, który już się "odczuwa" z informacją, że w przypadku ponownego nie wywiązania się z ww obowiązków nałożona będzie kolejna, okreslona np przez szybki sąd grodzki kara w wysokości wielokrotności tej ww 500 zlotowej. "Zabawy" z karami 100 zlotowymi są niepoważne... Wiem, słyszałem parę razy wypowiedzi w tym temacie, że 100-ke to ten czy tamten zapłaci bez mrugnięcia okiem i niech się strażnicy odczepią... Tak być nie powinno, trzeba respektować, nasze wspólne i przez nas wymyślone prawa dla nas samych a jak jest coś "nie halo" to kara powinna być solidna, inaczej będziemy tu i ówdzie jak co roku mieli bałagan. Zobaczcie choćby za Olzę u naszych czeskich sąsiadów, tam się nie czeka aż śnieg napada, tam już stosuje się profilaktykę wcześniej. Możemy się nie tylko w zakresie odśnieżania od Nich wiele uczyć s Jak nie to pozostaje nam coroczne narzekanie na niedrożność NASZYCH chodników i ulic.
2019-01-10 12:31:40
arkadiusz2812: Chodnik przed domem nie jest własnością właściciela posesji. Każdy z właścicieli płaci ,na rzecz miasta ,czy gminy -podatki i z tych pieniędzy powinny być sprzątane ulice i chodniki. Jak ma posprzątać chodnik np. 80 letnia właścicielka posesji ,czy inwalida na wózku?
2019-01-10 15:13:29
bronek91: Wspólny wniosek z wszystkich przedstawionych racji wydaje się następujący: GDZIE SĄ RADNI?
2019-01-10 19:30:30
tom lem: Nie bronek91 "GDZIE SĄ RADNI?", tylko gdzie jest Pani burmistrz, to Ona jest od zarządzania kryzysowego i ma do dyspozycji podległe służby , włącznie z MZD i ZGK. Radni byli od uchwalenia budżetu co uczynili na poprzedniej sesji , a wynika z zachowań Straży Miejskiej, że to szanowna Pani burmistrz zamiast wziąć się za sprzątanie śniegu zabrała się za dodatkowe wpłaty do budżetu gminy.
2019-01-10 20:43:31
bronek91: tom lem: Straż Miejska też komuś podlega... Zdaje się, iż ich zachowanie w dużym stopniu zależy od postawy miejscowego włodarza, o czym zmuszeni do skorzystania z usług wymienionej instytucji zdają się nie pamiętać...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją