Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: starostwo o pomocy prawnej

Starostwo Powiatowe w Cieszynie uruchomiło facebookowy fanpage o nieodpłatnej pomocy prawnej w naszym powiecie.

- Konieczne jest ciągłe podnoszenie świadomości prawnej społeczeństwa oraz edukowanie o możliwościach skorzystania z usługi nieodpłatnej pomocy prawnej. Szczególnie w obecnej sytuacji, stanu pandemii, w której wiele osób doświadcza trudności i problemów, wiedza społeczeństwa o dostępności do usługi nieodpłatnej pomocy prawnej jest szczególnie potrzebna - mówi Karolina Pupek z Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Fanpage został uruchomiony pod koniec kwietnia. "Polubić" go można wchodząc w link poniżej:

KR/Starostwo Powiatowe w Cieszynie

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-26 10:11:22
tom lem: .... jeszcze trochę a starostwo będzie fundować bezpłatne obiady ;-))) oczywiście, zapisy na facebookowym fanpagu.
2020-05-26 12:32:54
Wiederholec: Taką pomoc prawną powinien otrzymać Borys Budka. Może mu ktoś w końcu wytłumaczy co oznacza prerogatywa Prezydenta.
2020-05-26 13:28:33
jasper: - [ ] Porada prawnicza za darmo od znajomego prawnika - nie przyjmujcie mandatow od pisowskiej policji ( ZOMO dawniej). Oni sa bardzo ale to bardzo gorliwi w realizacji PiSowskiej strategii zastraszania obywateli, a do tego maja jeszcze bonus w postaci premii od mandatow. Mandaty te zostaly wprowadzone przez rozporzadzenie ministra Zdrowia, ktory notabene nie ma takich uprawnien. Gdyby ogloszono stan wyjatkowy to wygladaloby to inaczej. W przypadku sporu z policja nalezy prosic o skierowanie sprawy do sadu.
2020-05-26 13:35:15
tom lem: ...jasperku-Q, po co ta cała akcja, ty prawnie ogarniesz wszystkich zainteresowanych, mało - wygryziesz tych którym starostwo płaci, by udzielali porad darmo ;-)))
2020-05-26 14:12:10
politykier: krzy-sio+jasper-Q, Co do bezpłatnej pomocy prawnej (udzielający nie są harcerzami), została wprowadzona od 2015/2016 r. jakbyś pragnął zauważyć, początkowo dla docelowych grup, dziś faktycznie każdy może skorzystać. Polecam // https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/pl/mapa-punktow/ //
2020-05-26 14:19:30
politykier: krzy-sio+jasper-Q, druga sprawa, zdajesz sobie sprawę, iż Ty krzy-sio+jasper-Q nie jesteś uprawniony do udzielania żadnych porad... Po trzecie, na jakiej podstawie twierdzisz, iż wizyty korzystających będą umotywowane akurat podaną przez Ciebie rzekomą sytuacją? W końcu, kogo Ty krzy-sio+ nie znasz i z kim nie rozmawiałeś... typowy przykład MITOMANII...
2020-05-26 18:11:50
politykier: ... jak można zauważyć, po reakcji, krzy-sio+jasper nie wspiera inicjatywy bezpłatnej pomocy prawnej... A szkoda...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: