Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: starosta rozdawał zeszyty

W niedzielę (18.08) na rynku w Cieszynie odbyła się kolejna edycja Jarmarku Piastowskiego - imprezy, która przyciąga miłośników rękodzieła artystycznego. Wydarzeniem towarzyszącym była akcja Mieczysława Szczurka, podczas której rozdawał uczniom zeszyty szkolne.

Cieszyński starosta przyznał, że na pomysł rozdawania zeszytów wpadł razem z dwoma politykami - Mirosławem Szemlą i Sławomirem Kowalskim. Teraz jednak organizuje akcję samemu. - Zawsze bardzo lubiłem to wydarzenie, dlatego że jest niewielkim wsparciem dla cieszyńskich rodzin przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, kiedy tych wydatków jest znacznie więcej. Po dzisiejszej akcji jestem przekonany, że wszystkim dzieciom sprawiła ogromną uciechę. Cieszy mnie, kiedy dzieciaki są radosne, uśmiechnięte w czasie, kiedy odbierają ode mnie zeszyty - mówił.

Co więcej, zorganizowano także pokaz udzielenia pierwszej pomocy. - W czasie pokazu istniała możliwość poćwiczenia na fantomie, by przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu można było potrenować, jak należy prawidłowo wykonać masaż serca czy sztuczne oddychanie, a to wszystko pod czujnym okiem ratownika medycznego Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, pana Sebastiana Madzi. Proszę pamiętać, że tej wiedzy nigdy nie jest wystarczająco za wiele - dodał starosta.

KR/mat.pras./MSZ

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-20 12:06:52
Ebenezer: Przy 500+ i 300+ Starosta rozdaje zeszyty...
2019-08-20 12:32:58
Kuba_EDGE: Chore Państwo. Tyle od niego dostają i jeszcze "za darmo" coś wychyta patola polska...
2019-08-20 17:31:37
donekT: Moim zdaniem, bardzo dobra inicjatywa Pana Starosty i reszty. Równolegle wartałoby wspomnieć, ile drzew poszło na owe zeszyty. Z drugiej strony, lepiej, że poszły na zeszyty, niż na wybiórczą.
2019-08-20 17:38:02
donekT: Jednakże problemy z likwidacją PKS Cieszyn i postawa ówczesnego Burmistrza Cieszyna w odniesieniu do przejęcia budynku dworca, z czego skorzystała SPEKULACJA, nie umiliła zdobywania wiedzy całemu pokoleniu uczniów. O tym również warto pamiętać. Chaos i problemy komunikacyjne wynikłe ze zniszczenia lokalnego rynku transportu zbiorowego trwają do dziś. A tymczasem ktoś zyskał okazję do spotkań, organizowania konferencji i podstawy pod kolejne obietnice wyborcze.
2019-08-20 17:43:57
donekT: Co więcej, sprawa z bezpodstawną sprzedażą PAŁACU W KOŃCZYCACH WIELKICH, kiedy ktoś był radnym powiatowym... Czego konsekwencję, zwłaszcza względem DZIEDZICTWA NARODOWEGO, coraz większe, ponosimy do dziś. Podkreślam, że jeszcze nie zostało przesądzone, czy istnieniem obiektu będą się cieszyć przyszłe pokolenia. Wszystko w rękach prywatnych.
2019-08-20 22:31:26
jasper: Co tam zeszyty. Tutaj zebrane tornistry zebrane przez dzieci mialy byc przekazane jako dar dla dzieci z Aleppo pod patronatem pani Kempy. I przez rok nie dotarly https://sycow.naszemiasto.pl/dlaczego-przez-niemal-rok-tornistry-nie-trafily-do-dzieci-z/ar/c1-7301949. Czego sie rzad pisowki nie dotknie, to spieprzy.
2019-08-21 05:53:20
krzysztof.mm: PiS to partia wąskiej specjalizacji, najlepiej wychodzą mu klasyczne paździochy - p-jebiaki, kaczyńskie, misiewicze, kuchcińskie, maciorowicze, pawłowicze, piotrowicze itede
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: