Cieszyn: sportowe stypendia

W minioną środę (28 lutego 2018 r.) Burmistrz Miasta Cieszyna przyznał 24 stypendia sportowe zawodnikom, którzy w 2017 r. osiągnęli wysokie wyniki sportowe.

 Wśród nagrodzonych znaleźli się zawodnicy, którzy zmagali się na arenach międzynarodowych, a są to: 
Janusz Rokicki, który zajął 3 miejsce w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce Osób Niepełnosprawnych w Londynie;
Katarzyna Słomka, który zajęła 9 miejsce w rzucie maczugą w Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce Osób Niepełnosprawnych w Londynie;
Mateusz Ligocki, który zajął 12 miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów w Snowboardzie w konkurencji SBX w Sierra Nevada;
Małgorzata Błaszczyk, która zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach Świata Młodzieżowców w Ju-Jitsu kat. - 49 kg fighting w Atenach oraz 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Ju - Jitsu kat. - 49 kg fighting w Bukareszcie;
Zuzanna Pasterny, która zajęła 2 miejsce w XXXI Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin – kat. -60 kg kumite indywidualne juniorek w Świnoujściu.

 Wśród stypendystów, którzy osiągnęli wysokie wyniki na arenie krajowej, największe grono stanowią lekkoatletki z Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „SZS” Cieszyn:
Justyna Guzik, która została powołana do zaplecza kadry narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki;
Wiktoria Mołdrzyk, która została powołana do zaplecza kadry narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki;
Katarzyna Cieślar, która zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Polski U – 20 w lekkiej atletyce – sztafeta 4 x 100 m i 4 x 400 m w Toruniu
Noemi Cieślar, która zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Polski U – 20 w lekkiej atletyce – sztafeta 4 x 100 m i 4 x 400 m w Toruniu
Justyna Zwias, która zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Polski U – 20 w lekkiej atletyce – sztafeta 4 x 100 m i 4 x 400 m w Toruniu;  Małgorzata Zamora, która zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Polski U – 20 w lekkiej atletyce – sztafeta 4 x 100 m i 4 x 400 m w Toruniu.

 Liczną grupę zawodników z bardzo dobrymi wynikami stanowią snowboardziści Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Freestyle Sports Union:
Natalia Miś
, która zajęła 1 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska Slope Style w Zakopanem.
Szymon Niemczyk, który zajął 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska Snowboard cross w Jurgowie oraz 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska Big Air w Zakopanem;
Kacper Repetowski, który zajął 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska Big Air w Zakopanem;
Michał Tadel, który zajął 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska Big Air w Zakopanem.

Oprócz Janusz Rokickiego i Katarzyny Słomki wśród nagrodzonych znaleźli się zawodnicy niepełnosprawni, reprezentujący Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn:
Kamil Fałek, który zajął 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie dyskiem w kategorii F55 w Białymstoku;
Piotr Cieślik, który zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w pchnięciu kulą w kategorii F33 w Białymstoku;
Beata Świderska, która zajęła 3 miejsce w rzucie dyskiem w Mistrzostwach Polski w kategorii F33 w Białymstoku;
Bartosz Bierowiec, który zajął 3 miejsce w biegach narciarskich w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Narciarstwie Biegowym – bieg na 5 km stylem dowolnym w kategorii osób stojących w Obidowie.

 Grono stypendystów zasilili także karatecy z Klubu Sportowego SHINDO Cieszyn:

 Klaudia Szymańska, która została powołana do kadry narodowej Polski Polskiego Związku Karate;
 Łukasz Polak, który zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Polski WKF juniorów, juniorów młodszych, młodzieżowców – kat. kumite indywidualne +68 kg U – 21 w Pleszewie.

Stypendia otrzymali także zawodnicy, którzy osiągneli dobre wyniki w Ju-Jitsu oraz tenisie ziemnym, a są to:

Mateusz Herrmann, który zajął 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu w Mysłowicach;
Jakub Grzegorczyk, który zajął 1 miejsce w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Ziemnym w Bydgoszczy oraz 3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Tensiie Ziemnym w Ustroniu.

Na stypendia sportowe w budżecie Cieszyna na rok bieżący zostało zaplanowane 55 tys. złotych. Stypendia za wysokie wyniki sportowe przydzielane są raz w roku, zarówno zawodnikom zrzeszonym jak i zawodnikom - mieszkańcom Cieszyna niezrzeszonym w cieszyńskich klubach sportowych. To nie wszystko, oprócz stypendiów przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia Miasta Cieszyna za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym i za osiągnięcia w działalności sportowej w roku 2017.

(red./mat.pras,)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-04 13:34:36
Madlene: a na pomoc dla ludzi starszych pieniedzy brak
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją