Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Siedziba MZD zostanie przeniesiona?

Siedziba Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie mieści się przy ul. Liburnia. Czy w najbliższym czasie MZD zmieni miejsce urzędowania? O plany związane z tym budynkiem pyta cieszyński magistrat, radny Rady Miejskiej Cieszyna.

Jeden z cieszyńskich radnych zainteresował się siedzibą Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie. Zwracając uwagę na lokalizację, która mogłaby przyciągnąć potencjalnych inwestorów. Ewentualne przeniesienie siedziby MZD umożliwiłoby powstanie nowych terenów inwestycyjnych w naszym mieście - podkreśla Krzysztof Herok (zapytanie radnego tutaj). 

Jak poinformował cieszyński magistrat decyzja w tej sprawie nie została podjęta, choć nie wyklucza takiego rozwiązania w przyszłości. Zastępca Burmistrza Przemysław Major zwraca uwagę na warsztaty Charrette, które zostały przeprowadzone pod koniec zeszłego roku i miały związek z pracami nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla obszaru śródmieścia Cieszyna. Wypracowana została propozycja sposobu zagospodarowania terenu i budynku po byłym zakładzie Zampol. Jednym z warunków realizacji tej wizji było utworzenie parkingu obsługującego nowe przestrzenie usługowe w budynku po Zampolu. W celu ograniczenia ruchu samochodowego w obszarze śródmieścia Cieszyna, biorąc jednocześnie pod uwagę zmniejszenie natężenia ruchu na przejeździe kolejowym na ul. Zamkowej, zaproponowana została lokalizacja tegoż parkingu na terenie dzisiejszego MZD i połączenie go kładką nad torami z budynkiem dawnego Zampolu. Na warsztatach poruszony został również temat ewentualnego, zdaniem wielu bardzo zasadnego, pomysłu połączenia kładką pieszo-rowerową terenu os. Liburnia z centrum miasta - przypomina Major.  

Jeżeli wyżej przedstawiona wizja zagospodarowania terenu dawnego Zampolu zostałaby uwzględniona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego wówczas, jak podkreśla Zastępca Burmistrza, będą podejmowane dycyzje ws. MZD. Jak informuje Major, prezentacje i nagrania z warsztatów oraz podsumowanie z ich przeprowadzenia dostępne są na stronie Urzędu Miasta (tutaj). 

Warto dodać, iż w wydatkach majątkowych zaplanowano na ten rok środki na modernizację budynku MZD w wysokości 150 tys. zł.  

 

Red. 

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-17 20:42:48
piki1969: nic nie robić, nie mieć zmartwień , chłodne piwko w cieniu pić. oto dewiza cieszyńskich fachowców od zarządzania. o matka kto chodzi na te wybory kur..nie wiadomo co lub kogo *****. czy tych czy tych?
2021-04-18 07:30:06
b.w.: Ta kładka pieszo-rowerowa łącząca teren: Os. Liburnia z centrum miasta powinna była już dawno powstać, zwłaszcza po wybudowaniu nowego dworca przesiadkowego. Właśnie tam w pobliżu ją zainstalować !!
2021-04-18 13:04:16
Zdzichu46: Taka kładka była w latach 50.Nic nowego nie wymyślili.
2021-04-18 13:46:38
MonikaWolska89: Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia :) http://panieonline.pl/monika30
2021-04-18 20:43:13
tom lem: ... no cóż, pomysł tak stary ile radny Herok zasiada w RM, można się było spodziewać "inteligentnej" odpowiedzi - "...w wydatkach majątkowych zaplanowano na ten rok środki na modernizację budynku MZD w wysokości 150 tys. zł." Na razie radny może sobie pomarzyć, jak o tym że zostanie burmistrzem ;-) Ciekawe czy radny podniósł rękę, za takim budżetem?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: