Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn. Sanepid poszukuje nowej siedziby

Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie grozi nawet zamknięcie z końcem roku. Spowodowane jest to wypowiedzeniem umowy najmu budynku stacji przy ul. Liburnia.

Jego właścicielem jest Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie. - Umowa najmu zawarta była na czas nieokreślony i każdej z jej stron przysługiwało prawo do wypowiedzenia umowy. Umowa została wypowiedziana przez ZBM w Cieszynie - mówi nam Piotr Przewdzing, cieszyński Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Jak dodaje, PSSE w Cieszynie może korzystać z budynku do 31 grudnia bieżącego roku. Po tym terminie planowany jest jego remont.

Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek niedawno spotkał się z wicewojewodą Janem Chrząszczem. Rozmawiali na temat nowej siedziby sanepidu. - Sprawa jest bardzo pilna, ponieważ w przypadku niepowodzenia, od nowego roku 2024 przedsiębiorcy, jak również mieszkańcy z terenu powiatu cieszyńskiego będą zmuszeni załatwiać sprawy sanitarne w Bielsku-Białej bądź też w Żywcu - poinformował Szczurek w mediach społecznościowych.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-30 18:31:44
doler: To niech ich przeniosą do budynku PUP. I tak połowa osób nic tam nie robi. A kiedyś działała tam jeszcze poradnia pedagogiczna, i miejsce było do dwóch urzędów. Ale urzędnicy muszą mieć powierzchnie i pomieszczenia jak saudyjscy książęta.
2023-03-30 20:08:46
Juliet: Zgadzam się z dolerem. Obecnie PUP nie spełnia swojej roli jak dawniej. A tak Sanepid byłby w centrum. Mogą się podzielić pomieszczeniami,
2023-03-30 20:19:34
Marx.: o nie, proszę państwa, cel i sens istnienia biurokratycznej administracji jest dokładnie taki sam jak tkanki nowotworowej - ciągły rozrost, przez podział, pączkowanie, wchłanianie, pożeranie itp - żaden PUP, żadne podzielić się - ja bym zaproponował potężną kamienicę odnowioną za ciężkie miliony z podatników zdarte na rynku w Skoczowie, ale tam już skoczowski rak kubaturę opanował i nie puści
2023-03-30 20:58:55
"tom": ... no przecież, kolega Starosty wynajmujący od Starostwa teren a Starostwo pomieszczenia, chętnie wydzierżawi kolejne na granicy koło wydziału komunikacji, że wilk będzie syty i Starostwo zadowolone ;-)
2023-03-30 22:42:40
Marzanna: A komu tak naprawdę jest potrzebny sanepid. Rozwiązać tą instytucję. Robi rzeczy nikomu nie potrzebne a tam gdzie ma być to go nie ma. Dlaczego nie sprawdza artykułów spożywczych w Lidl albo Biedronka o ich zawartości na glifosfat lub innego chemicznego badziewia. Potem my nie wiemy co jemy. Mnie ta instytucja jest nie potrzebna a czy potrzebna jest przedsiębiorcom to ich zapytajcie wg. mnie utrudnia im życie.
2023-03-31 10:12:29
pelagia: Po co nam Sanepid? Urzędasy boją się chyba opuścić biuro, czego przykładem są: 1. W obecnym Auchanie klienci nadal mogą pluć, kaszleć i smarkać na zimne wędliny wyeksponowane na drewnianym wozie. Co do tych wędlin, to skoro ostygną, muszą być schłodzone do temp. bodajże max. +7 st.C, czy nie? Nikt tego nie przestrzega - dot. wszystkich sklepów z tzw. "ciepłymi" wędlinami Utrzymywanie odpowiedniej temperatury w ladach chłodniczych. Np. w Betlejem klienci dostają rozmazane ciastka z kremem, i ciepłe kanapki. W rybnym PSS-u na Rynku wystawia się różne art. spożywcze na ladę, takie, które muszą być schłodzone. To samo w Delikatesach na Limanowskiego. Tam sprzedają nawet "bigosowe", co jest zakazane, a które też leży sobie na ladzie w temp. ca +20 C. Syf w lokalach gastronomicznych i sklepach - "Smakuś", "u Poloka" na Filasiewicza - brud aż kipi z żółtej zamrażarki przy wejściu. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Pytam jeszcze raz: po co nam cieszyński Sanepid?!!!!
2023-03-31 10:15:22
1234567890: Niech wejdą z jakąś kontrola do dowolnego lokalu gastronomicznego zamkną go i już mają siedzibę;))))
2023-03-31 10:39:48
Halos: Jednym największych problemów takich instytucji jak Sanepid, PINB czy PIP, jest to, że one działają, ale jak już ktoś coś zgłosi, z własnej inicjatywy nic, bo po co się wychylać.
2023-03-31 11:56:53
krzysztof.nnn: Halos największym problemem instytucji takich jak sanepid jest to że istnieją - to pokraczna parodia PRL-owskiego gniota, nie wiadomo jakim sposobem przetrwała w praktycznie niezmienionej od czasów Gomułki formie do XXI wieku - sanepid to dziś himalaje biurokracji, pozoranctwa, etatyzmu
2023-03-31 11:57:15
krzysztof.nnn: SANEPID DO LIKWIDACJI
2023-03-31 15:08:27
krzysztof  mm: polski sanepid do kuriozum na skalę światową, w takich na przykład Stanach co najmniej 3/4 gastronomii barów restauracji itp by musiało momentalnie paść gdyby tam wprowadzili tak idiotyczne przepisy jak w Polsce
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: