Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Rekrutacja do przedszkoli

W Cieszynie są jeszcze wolne miejsca w miejskich przedszkolach. Trwa rekrutacja uzupełniająca. Jak informuje magistrat łącznie w przedszkolach było 939 miejsc.

Sytuacja w cieszyńskich przedszkolach wygląda bardzo dobrze. Nawet lepiej niż w zeszłym roku – przyznał na konferencji prasowej (28.05) Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura. Proces rekrutacji do przedszkoli miejskich rozpoczął się w marcu br. Rekrutacja trwała blisko półtora miesiąca. Miasto korzysta z formy elektronicznej, która jak zaznacza Burmistrz, ułatwia cały proces rekrutacji. Jest to bardzo przejrzysta forma. Daje gwarancję rodzicom, że mogą to robić szybko i sprawnie.

7 marca uruchomiono rekrutację uzupełniającą. Posiadamy w tej chwili 24 wolne miejsca, a póki co 25 dzieci nie zostało przyjętych do przedszkoli. Często wynika to z tego, iż rodzice złożyli podanie o przyjęcie do przedszkola w którym po prostu miejsc zabrakło. Czasami mamy wolne miejsca, ale w innej grupie wiekowej – tłumaczy Ryszard Macura.

Warto zaznaczyć, iż w pierwszej kolejności są przyjmowane dzieci w wieku od 4-6 lat. W następnej kolejności są to 3-latki. Łącznie Miasto dysponuje 939 miejscami. 695 dzieci będzie kontynuować pobyt w przedszkolach miejskich. Dlatego w roku szkolnym 2018/2019 uruchomiono 244 miejsca.

Jesteśmy od pewnego czasu zobowiązani do przyjmowania wszystkich dzieci. Szczęśliwie w Gminie Cieszyn sytuacja tak się układa, że jesteśmy w stanie przyjąć wszystkie maluchy. Ten proces w przedszkolach jest procesem ewoluującym. (…) W zeszłym roku uruchomiliśmy w sierpniu, w takim dodatkowym trybie, jeden oddział przedszkolny w Przedszkolu nr 1. W ten sposób zaspokoiliśmy potrzeby wszystkich rodziców – zaznaczył Macura.

Data na którą zwraca uwagę Burmistrz to 1 czerwiec. Po tym terminie miasto przekaże kolejny komunikat, co do ilości wolnych miejsc w przedszkolach. Przedszkola cieszyńskie zarówno te publiczne, jak i niepubliczne cieszą się dużą popularnością. Korzystają z nich nie tylko mieszkańcy Cieszyna, ale również osoby mieszkające poza miastem – zwrócił uwagę włodarz.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: