Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn. Radni skontrolują działania burmistrz

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej Cieszyna podejmie kontrolę działań burmistrz Gabrieli Staszkiewicz dotyczących sytuacji finansowej Energetyki Cieszyńskiej.

Skontrolowane zostaną cztery obszary: działania burmistrz mające na celu poprawę ekonomiczną spółki, zasadność i przyczyny zmian kadrowych w jej organach, informowanie przez burmistrz Rady Miejskiej o sytuacji Energetyki, a także jej majątek w zakresie udziałów miasta. Zakres obejmie ostatnie cztery lata. 

Wniosek o przeprowadzenie kontroli złożyli trzej radni klubu Prawa i Sprawiedliwości - Agata Rucka, Rafał Foltyn i Jan Sikora. W oryginalnej formie brzmiał on w następujący sposób:

Jeszcze przed ostatnią sesją Rady Miejskiej (odbyła się w czwartek, 29.9) Staszkiewicz odniosła się do niego na piśmie. - Uważam, że moje działania w zakresie rozwiązania trudnej sytuacji ekonomicznej Energetyki Cieszyńskiej są właściwe i mają na celu zarówno troskę o mieszkańców, jak również o majątek i finnanse Miasta Cieszyna. W swoich działaniach kieruję się zasadami praworządności i transparentności. Informacje o kolejnych moich decyzjach na bieżąco podaję do publicznej wiadomości, a jedyne ograniczenia w tym zakresie mogą wynikać z przepisów odrębnych, które zobowiązana jestem stosować lub postanowień porozumienia z Tauron Ciepło - przekonywała burmistrz.

Burmistrz nadolziańskiego grodu dodała, że w kwietniu na sesji rady obecny był prezes Energetyki i omawiał sytuację spółki. Zaznaczała też, że przedsiębiorstwo jest odmiennym podmiotem prawnym, a informacje o jego stanie dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej i Krajowym Rejestrze Sądowym.

Pełna treść pisma Staszkiewicz dostępna jest niżej:

Na sesji burmistrz jasno deklarowała, że nie ma nic do ukrycia. - Z największą chęcią przystąpię do tej kontroli i wykażę wszystkie dokumenty - podkreślała. 

Nagranie z sesji można obejrzeć tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-10-03 19:18:39
Halos: Taa na pewno to będzie rzetelna i profesjonalna ocena działań gosposi... tu raczej potrzebne są odpowiednie instytucje jak NIK, a nie radni nieporadni!
2022-10-03 20:27:06
krzysztof.mn+: I tu mi się przypomina sprzed bodaj 6 lat wielka akcja PiS pod tytułem "AUDYT RZĄDÓW PO/PSL" - pamiętamy tę serię wystąpień jednego po drugim pajaca z PiS w sejmie, tony oskarż z palca wyssanych, lawina humbugów - i co? 6 lat minęło i ZERO, jedno wielkie ZERO z tej propagandowej wydmuszki wynikło - ktoś przeprosił? wytłumaczył się? no nie, przecież wyłącznie o obrzucanie błotem przeciwników chodzi w takich happeningach
2022-10-03 21:29:23
tom lem: ... no tak!! jak trzeba wyjaśnić powody "bankructwa" miejskiej spółki, to krzysio pokazuje środkowy palec i zamiast przecinka używa Pis. W jednym muszę się zgodzić z Panią Burmistrz, było wystarczająco dużo czasu, by Rada Miasta podjęła kroki sprawdzające spółki wcześniej, przed uchwałą o przekazaniu udziałów i pozbyciu rodowych sreber. Teraz Szanowni Państwo z kółka zainteresowań pod nazwą Pis, nie ma śladu waszych działań, gdy był na to czas a wymówki że CRS zdecydował głosowaniem, wraz z pożytecznymi idiotami możecie miedzy bajki włożyć. Może dobrze się stało, że jedna z tych miejskich stajni Augiasza z geszeftami pod stołem odczepiła się od miasta. Osobiście jestem ciekaw, czy zostaną wyciągnięte wnioski i pozostałe spółki: ZDM i ZGK doczekają się kontroli przez RM, sprawozdań z działalności przed prywatyzacją w stylu EC. Trzeba też powiedzieć , że wasze pisma radni z koła Pis, psu na budę i ku powstaniu medialnej piany, która osiądzie wraz z uszczypliwościami;-)
2022-10-03 23:03:55
SzpiegZNadOlzy: W tym bezkresie fotek z lokalnych ewentów, w końcu znajdzie się taka z kontroli.
2022-10-04 12:52:53
kulafoltyn: Zapraszam na filmik w tym temacie z czwartkowej Sesji Rady Miasta Cieszyna https://fb.watch/fXOiH2jQAA/
2022-10-04 13:21:18
kulafoltyn: https://fb.watch/fXPJM03wtA/ Ten filmik powinien być okej
2022-10-04 13:33:59
Marx.: ten jest znacznie lepszy ----> https://www.tiktok.com/@awantura.o.kase/video/7150010295962914053
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: