Cieszyn: PSOUU serwuje gofry

Cukier, dżem, bita śmietana - do wyboru do koloru. Gorące gofry na płycie cieszyńskiego rynku serwowali wczoraj (16.10) wychowankowie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie (PSOUU).

Gorące gofry rozchodziły się, jak ciepłe bułeczki. Wychowankowie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie mieli wczoraj (16.10) pełne ręce roboty. Na fanów tego chrupkiego wafla czekała przez cały dzień na cieszyńskim rynku wyborna uczta. To nie pierwsza akcja tego typu, można wręcz powiedzieć, że staje się powoli tradycją. Zielone namioty robią swoje i zawsze wiadomo, że coś można tutaj zjeść – mówił Rafał Guzowski, rzecznik prasowy PSOUU Koło w Cieszynie.

Gorące gofry serwowali podopieczni PSOUU wspólnie z pracownikami Stowarzyszenia, dla których tego typu akcje są niezwykle ważne. Przedsięwzięcia te organizujemy w ramach cyklu edukacyjnego. Wychowankowie pokazują tutaj to, co wypracowują w Ośrodku – podkreślał Rafał Guzowski. Podopieczni nie kryli swojego zadowolenia. Jest bardzo fajnie. Możemy zrobić coś dla innych i przy okazji się pokazać – z radością przyznał Jerzy, jeden z podopiecznych.

„Gofry jak marzenie” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na mieszkańców i turystów zawsze możemy liczyć. Zapach i głód robią swoje, także nie możemy narzekać – przyznał Rafał Guzowski.

Kulinarne akcje Stowarzyszenia to jednak nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale również finansowe wsparcie. Jest to akcja w ramach zbiórki publicznej. Zbieramy pieniądze na budowę Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń "Ekozofia Niepełnosprawnych". Wszystkie pieniądze, które zbierzemy z dzisiejszej akcji wędrują na konto – podkreślał Rafał Guzowski.

Kolejne spotkanie z podopiecznymi PSOUU Koło w Cieszynie już za miesiąc. Tym razem głównym punktem programu będą nie gofry, a placki ziemniaczane.

 

MSZ


źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją