Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn przyjazny Seniorom

Cieszyn to miasto przyjazne Seniorom. Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi, którzy przekroczyli 60 rok życia, powstała Ogólnopolska Karta Seniora. Dzięki niej osoby 60+ otrzymują dostęp do zniżek na wybrane produkty i usługi oferowane przez partnerów programu.

3 sierpnia 2017 roku, gmina Cieszyn przystąpiła do programu „Ogólnopolska Karta Seniora”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie MANKO, wydawca magazynu „Głos Seniora” i do chwili obecnej wydała 98 Kart Seniora.

„Ogólnopolska Karta Seniora” jest programem działającym na terenie całej Polski, w punktach wskazanych przez partnerów, którzy przystąpili do Programu. Karta Seniora wydawana jest bezpłatnie i na czas nieokreślony.

Informacje o cieszyńskich partnerach Programu można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Cieszynie, w zakładce: Ogólnopolska Karta Seniora (po prawej stronie uwidocznione logo Karty Seniora), natomiast informacje o wszystkich partnerach uczestniczących w Programie są udostępniane na stronie internetowej programu www.glosseniora.pl.

Burmistrz Miasta Cieszyna zaprasza:

- Seniorów, którzy ukończyli 60. rok życia do odebrania Karty Seniora. Mieszkańcy Cieszyna otrzymają lokalną edycję Karty (z herbem i logo Cieszyna). Karta Seniora wydawana jest w Wydziale Spraw Obywatelskich i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Cieszynie, przy ul. Kochanowskiego 14, parter, pokój nr 1.

- Podmioty (organizacje, instytucje, przedsiębiorców) działające na terenie Cieszyna, do przygotowania specjalnej lub dostosowania już istniejącej oferty promocyjnej na swoje produkty i/lub usługi dla seniorów. W celu otrzymania statusu Partnera Programu należy wypełnić stosowny formularz i złożyć go w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Cieszynie przy ul. Skrajnej 5.

Uroczysta inauguracja Cieszyńskiej Karty Seniora odbyła się we wrześniu w ramach wydarzeń I Nadolziańskich Senioraliów, kiedy to Burmistrz Ryszard Macura zwrócił się do cieszyńskich przedsiębiorców z apelem o wsparcie i przystąpienie do programu słowami: „ Aktywna, wypełniona zajęciami i wyzwaniami jesień życia może przyczynić się do poprawy zdrowia i jakości życia seniorów. Każdy z nas kiedyś nim będzie, dlatego postarajmy się wszyscy sprawić, by starszy wiek nie był dla nikogo barierą.”

Obecnie do Programu przystąpiło 9 przedsiębiorców.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-12-20 22:16:05
trophynat: Już niedługo nieudolna władza wprowadzi w życie nowe hasło, \"Cieszyn tylko dla seniorów\". Amen.
2017-12-21 07:33:12
erik: Takie ulgi ,to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.Szkoda środków na biurokrację.
2017-12-21 09:27:42
ciotka matylda: Działania pod publiczkę. Zawsze parę głosów się przyda!
2017-12-21 18:13:17
wojtek883: A jest przyjazny niepelnosprawnym na wozkach ??? Raczej nie !!!
2017-12-21 20:36:46
Przepierón: Jak Cieszyn jest przyjazny seniorom to miasto w sam raz dla skuter66.
2017-12-21 23:32:49
Marzanna: Karta seniora a co z zniżkami dla osób powyżej 65 roku w busach Linea Trans. Transkom takie zniżki posiada , komunikacja miejska Cieszyna też ,natomiast Linea Trans nie ma zniżek dla nikogo. Może by się tym zainteresowało Starostwo Powiatowe. Nie wiem czy reguluje to ustawa skoro jedni to stosują a monopolista nie.
2017-12-22 19:24:31
Gal: Propozycje kierowane do Burmistrza Cieszyna dotyczące stworzenia parku ćwiczeń i rekreacji, wzorem wielu innych gmin, trafiają jak groch o ścianę. Park taki służyłby tak seniorom, ludziom w średnim wieku jak i dziatwie od przedszkolaków po młodzież w każdym wieku!!! To można by było stworzyć w oparciu o środki Unijne, ale wygląda na to, że z Unią przyjdzie nam się pożegnać? Projekty gotowe, tyko potrzebna męska decyzja Panie Burmistrzu!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: