Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: przeprowadzka Wydziału Komunikacji

Od 14 września Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego mieścić się będzie w budynku przy ul. Granicznej 79.

- Na Bobreckiej, z uwagi na skromność przestrzeni, nie byliśmy w stanie wprowadzić koniecznych zmian organizacyjnych. Mam tutaj na myśli przede wszystkim - zwiększenie ilości stanowisk do bezpośredniej obsługi klientów, co bezpośrednio łączy się również ze zwiększeniem zatrudnienia w wydziale. W nowej siedzibie udało się ten zamierzony cel osiągnąć. Co ważne, wszystkie stanowiska będą znajdowały się na jednej sali operacyjnej. Dzięki temu rozwiązaniu każdy pracownik, który szybciej skończy obsługiwać swojego klienta, będzie mógł poprosić do okienka kolejnego, oczekującego wciąż w kolejce - tłumaczy decyzję Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński.

Jak dodaje Jacek Wiśniewski, sekretarz powiatu, nowa siedziba (zlokalizowana na samym przejściu granicznym), będzie blisko pięciokrotnie większa od obecnego lokalu. Przeprowadzka jednak będzie wymagała przerwy w funkcjonowaniu Wydziału Komunikacji. - W dniach 10 i 11 września wydział na Bobreckiej 29 będzie nieczynny z powodu konieczności przeniesienia i podłączenia systemów informatycznych. Co trzeba w tym miejscu podkreślić, każdy wydział komunikacji w Polsce pracuje na łączach zewnętrznych obsługiwanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych. W tym konkretnym przypadku jesteśmy całkowicie uzależnieni od działań pracowników MSWiA oraz PWPW - wyjaśnia.

Do nowego budynku, przy którym będzie znajdować się bezpłatny parking, będzie można dojechać też autobusem. – Przygotowywana jest nowa powiatowa linia autobusowa, która będzie ogólnodostępną linią regularną, specjalną, dedykowaną pracownikom i klientom, dzięki której ci, którzy nie mają własnego środka transportu, dojadą do Wydziału Komunikacji. Zarząd Powiatu Cieszyńskiego zatwierdził koncepcję przebiegu tej linii. Jesteśmy na etapie końcowym tworzenia rozkładu jazdy oraz formalności związanych z wydaniem stosownego zezwolenia. Linia powinna ruszyć wraz z otwarciem wydziału - mówi Krzysztof Glajcar, kierownik Biura Transportu i Organizacji Ruchu. 

Do pomieszczenia, w którym obecnie znajduje się wydział, zostaną przeniesione biura urzędników zajmujących się osobami niepełnosprawnymi: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności, Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Powiatowego Rzecznika Konsumentów. - Prace adaptacyjne rozpoczną się po przeprowadzce Wydziału Komunikacji - dodaje Wiśniewski.

KR/Starostwo Powiatowe w Cieszynie

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

30
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-26 15:36:19
chico.gonzalez: Tak, bo wydział komunikacji musi być w jednym miejscu. Nie można go podzielić aby nie ganiać ludzi z całego powiatu do Cieszyna. Sprawy związane z pojazdami powinny być na poziomie gminy. A generalnie to powiaty do likwidacji.
2020-08-26 16:10:50
miriam11: A wydział geodezji proponuję przenieść do schroniska na Przisłopie. Kto będzie zainteresowany to i tak dojdzie.
2020-08-26 18:01:23
koszor: kurczę, dobry tekst! Uśmiałem się po pachy!
2020-08-26 18:52:53
TO-I-TAMTO: Zwiększenie przestrzeni nie wiąże się z chęcią podniesienia jakości obsługi, a z tym, że trzeba od znajomych za publiczne pieniądze wynająć powierzchnię, która pomimo tylu przekrętów, nie wynajęła się tak, jak zakładali. A jak już będzie większa powierzchnia, to i pretekst do szerzenia nepotyzmu się znajdzie, wszak przecież na dużą powierzchnię, trzeba zatrudnić dużo osób. A po wszystkim okaże się, że i tak będzie maksymalnie 50 biletów dziennie i wio!
2020-08-26 21:42:11
Donek: Gratuluje pomysłu nie wiem czyj był. O jakiej jakości wy w ogóle piszecie. Dla kogo wy robicie dobrze. To miejsce gdzie jest teraz Wydział komunikacji było miejscem wymarzonym w centrum dostępne dla każdego. Czy wy sobie wyobrażacie jechać na przejście ludzi z po za Cieszyna. Taki pomysł należy zlinczować. Czy w tym Cieszynie nie może być normalnie czy wszystko musi być przewrócone do góry nogami bo to nie byłby Cieszyn. Urząd Skarbowy przeniesiony na zadupie. Dworzec autobusowy sprzedany nie wykupiony powstała byle jaka galeria do niczego podobna powstał dworzec takie wywietrzysko jak wiatr i zimno to tylko uciekać jak słońce to można się upiec na tych ławeczkach. I teraz następny niewypał Wydział Komunikacji za miastem. Lepszym pomysłem byłaby Puńcowska albo
2020-08-26 22:22:51
Zenobia55: Donek - Wydział Komunikacji jak sama jego nazwa wskazuje - zajmuje się chyba rejestrowaniem samochodów. Skoro ktoś chce zarejestrować samochód, to go chyba musi posiadać, prawda? A skoro go ktoś kupił, to chyba bez różnicy mu jest, gdzie tym samochodem pojedzie - czy na Bobrecką czy też na Graniczną. W sumie teraz przyszła mi myśl, że jest różnica - przy obecnie siedzibie nie ma bezpłatnego parkingu, a tam jest i to całkiem pokaźnych rozmiarów. Poza tym, patrzysz się oczyma mieszkańca Cieszyna, ale większość klientów tego wydziału jest spoza. Oni do Cieszyna i tak muszą dojechać swoimi autami, dla nich, nie ma różnicy, czy pojadą o kilka kilometrów dalej, ale to, czy będą mieli, gdzie zaparkować, a tam miejsca jest dość. Nie masz samochodu, a musisz jechać na Graniczną dojedziesz autobusem powiatowej linii. Pewnie koszt biletu w obie strony, będzie tańszy niż godzina płatnego parkowania na mieście. Jak tak sobie czytam te komentarze, to uważam, że ludziom nie wygodzisz. Zwiększa się ilość stanowisk do obsługi klientów, to też źle, bo nepotyzm. Tak sobie myślę, że miało zostać po staremu, a mieszkańcy niech dalej czekają po miesiącu na rejestrację. Trochę to wszystko smutne jest dla mnie.
2020-08-27 00:02:18
i67: na granicznej nikt nie chciał wynająć pomieszczeń no to trzeba wesprzeć PRYWATNĄ firmę. i przenieść WK NA,, ZADUPIE,, , czyj to jest pomysł chyba,, CCCP - C.. C... C.... POGANIO,,
2020-08-27 01:20:09
TO-I-TAMTO: @Zenobia55 Wydział komunikacji jest tylko od rejestrowania samochodów? Ciekaw. Nawet gdyby tak było, to samochodem bez ważnych tablic rejestracyjnych nie wolno się poruszać, a zatem w wielu przypadkach sprowadzony samochód musi pozostać w garażu.
2020-08-27 03:57:17
TO-I-TAMTO: @Zenobia55 "Tak sobie myślę, że miało zostać po staremu, a mieszkańcy niech dalej czekają po miesiącu na rejestrację. Trochę to wszystko smutne jest dla mnie. " Co Cię tak czkawka wzięła? Robisz w urzędzie, że tak się bronisz? Jaki tam jest ogromny parking? Gdzie ten parking będzie za darmo? Przeniosą wydział, to i parkomat postawią. A rejestracje można załatwiać szybciej, tylko to się trzeba do roboty wziąć, a nie w okienkach karteczki rozwieszać. Piszesz, że nie da się nikomu dogodzić. Da się, tylko trzeba chcieć. W wydziale rejestracji jest 50 biletów na dzień. Okienek chyba 5. To chcesz mi powiedzieć, że na dzień jeden pracownik potrafi obsłużyć tylko 10 osób? W ciągu tylu godzin pracy? Co tam się rejestruje, statki kosmiczne?
2020-08-27 09:23:02
Zenobia55: TO-TAMTO
2020-08-27 09:38:45
Zenobia55: TO-TAMTO Zacznijmy od tego, że pod wiaduktem na parkingu na przeciwko starostwa stoi zazwyczaj kilka-kilkanaście samochodów nie mających tablic. Dlaczego? Ponieważ ludzie podjeżdżają na ów parking, zdejmują tablice i lecą z nimi do urzędu. Po wizycie w urzędzie zakładają na swój nowe i wyjeżdżają z parkingu. Popatrz na Casto, która jest po drugiej stronie ekspresówki. Uważasz, że jest to zadupie, a parking pod Castroamą prawie zawsze pełny. Skoro potrafisz dojechać do Casto na zakupy, to także dojedziesz do wydziału. Idąc taką logiką myślenia, Casto nie powinno już dawno w tamtym miejscu być, bo to zadupie...A pamiętasz, gdzie była wcześniej - niedaleko starostwa ;) Zapominasz o jednym, że jeszcze istnieje coś takiego jak elektroniczna rezerwacja terminów. Ci ludzie też są obsługiwani. Gdzieś czytałam, bo interesuję się tematyką administracji publicznej, że cieszyński wydział komunikacji średnio obsługuje około 300-400 klientów. Ty podałeś tylko osoby, które do wydziału przychodzą na wizytę, bez wcześniejszego umawiania terminu. Poza tym zapominasz jeszcze o jednym, co wcześniej było podawane w mediach - że będzie w tamtym miejscu jeszcze biuro paszportowe, które należy pod wojewodę.
2020-08-27 09:45:03
Kolocz: Zenobia55 - no i wszystko w temacie,nic dodać nic ująć. Cieszy, że jest chociaż jeden trzeźwo myślący człowiek na tym forum.
2020-08-27 12:47:21
wranek: Wiele razy załatwiałem sprawy z wywozem samochodów w Niemczech i trzeba się było udać do ichnich wydziałów komunikacyjnych tzw. Zulasugstelle. Petentów kilka którzy siedzą wygodnie, pobiera się ze ściany numerek i czeka kilka minut i na ekranie pojawia się numer biurka (nie okienka załatwia sprawę, jak trzeba tablice wywozowe idzie się do warsztatu gdzie na miejscu zrobią. Godzinka i można jechać, nie to co w polskim urzędniczym bagienku. Trzeba mieć na uwadze, że tam samochodów jest dużo więcej. Załatwiałem tam dużo innych spraw w ich urzędach, ale nigdy nie siedziałem lub stałem na korytarzach czy jakichś piwnicach jak u nas. Czekało się w jasnych widnych poczekalniach z stolikami i automatami do kawy lub innych napojów. Nie wiem jak jest teraz w dobie korony , bo to było dość dawno temu.
2020-08-27 21:29:40
doler: Ciekawe za co starosta jeździ nowym Jaguarem....za jego pensję? Smierdzi to korupcją na kilometr. Starostwo posiada tyle swoich budynków a bedzie wynajmowac coś od prywatnej firmy za grubą kase? Na koscielnej powyżej casto maja budynek na kochanowskiego budynek, mieli na blogockiej przekazali chyba wot. Smierdzace interesy starostwa w prowadzeniu szpitala i teraz kolejne. Może w koncu prokuratura sie tym zajmie...chociaz pewnie jest za leniwa.
2020-08-27 22:42:46
Krzyś Kowalski: Doler! Mylisz się, to prywatna firma wynajmuje budynek od Starostwa. Nie jest wielką tajemnicą, że budynek przy ul. Granicznej 79 w Cieszynie należy do Powiatu Cieszyńskiego. Obecnie jest wydzierżawiony warszawskiej spółce. Nie jest to jakaś wiedza tajemna, łatwo ją odnaleźć. Jest zamieszczona na stronach BIP. Mnie odnalezienie jej zajęło kilka minut. Znajduje się w informacji o posiadanym mieniu przez Powiat Cieszyński. Jest np. w tym miejscu: https://bip.powiat.cieszyn.pl/artykul/115/8060/informacja-o-stanie-mienia-powiatu-cieszynskiego-stan-na-31-12-2015-r. Żebyś nie musiał za bardzo kartkować - str. 14 :)
2020-08-28 12:17:15
Anthony: przekręty to tu: " Prokuratura po cichu umorzyła śledztwo w sprawie podejrzenia defraudacji unijnych pieniędzy przez partię Zbigniewa Ziobry. Chodzi o to, że Solidarna Polska urządziła partyjny zjazd, twierdząc, że to „kongres klimatyczny”, bo dzięki temu dostała pieniądze z Parlamentu Europejskiego. W uzasadnieniu umorzenia – które posiada Onet – prokuratura przekonuje, że na konwencji partii Ziobry pojawiły się tematy dotyczące klimatu. Nie wiadomo jednak, kto i kiedy miał je poruszać."
2020-08-28 12:58:27
politykier: Krzyś Kowalski=Anthony=KRZY-SIO+ pupilek cieszyńskich włodarzy, zwłaszcza gosposi;)
2020-08-28 13:13:03
politykier: Zenobia55 Dobrze piszesz, zapominasz o jednym... Jeżeli chodzi o administrację publiczną, modelowo zakłada się skupienie urzędów w jednym miejscu, możliwie jak najbliżej siebie. Ułatwia to funkcjonowanie i obywatele łatwiej się odnajdują. Z reguły, kiedy ktoś wybiera się do urzędu, stara się ogarnąć kilka spraw, a porozrzucanie biur po mieście bynajmniej temu nie sprzyja, wprost przeciwnie, zmusza do niepotrzebnego krążenia po mieście (nie poruszam już oddziaływania na środowisko, utrudnień w ruchu drogowym, straconego czasu). Wiadomo, że urzędy mają coraz więcej zadań, a informatyzacja, wbrew temu, co się dawniej przedstawiało, GENERUJE KOLEJNE MIEJSCA PRACY. Wiadomo, że urzędy zajmują coraz większą powierzchnię. Osobiście zmieniłbym politykę władz i starałbym się skupić możliwie jak najwięcej urzędów w jednym miejscu. Nasi włodarze uważają inaczej, a że pojawiają się przy tym jakieś podejrzane interesy... to w Polsce normalne... Każdy orze, jak może...
2020-08-28 13:19:41
politykier: Co do miejsc parkingowym w okolicach budynku starostwa przy Bobreckiej, temat w komentarzach na tym portalu był już poruszany przy okazji budowy i otwierania nikomu niepotrzebnej galerii w miejscu dawnego dworca PKS. Warto przypomnieć, iż obecny starosta, kiedy jeszcze był burmistrzem Cieszyna, pomimo przyzwolenia RM nie zdecydował się na wykupienie dworca. Zdaje się, że komentujący przewidzieli sytuację, na długo przed tym, nim ta "zaczęła trapić naszych samorządowców". Pragnę przypomnieć, iż główni zainteresowani zapewniali, że otwarcie nowego obiektu w żaden sposób nie wpłynie na dostępność miejsc parkingowym, ani na funkcjonowanie pobliskich urzędów.
2020-08-28 23:06:50
doler: Krzyś Kowalski... To żebyś nie musiał też szukac... https://wiadomosci.ox.pl/cieszyn-sporny-plan-zagospodarowania-przestrzennego-uchwalony,28790 Jak podnosisz rękawice to mierz swoje siły. I co niezły wpier*ol dostałeś....wiec nie pisz takich kretynstw bo sam sie kompromitujesz. Teren należy do Starostwa ktorego dzierżawca na chyba 30 lat jest ADV. I to budynki sa ADV. I to od nich bedzie starostwo bedzie dzierzawic lokal. Wiec sprawa jest czysto korupcyjna.
2020-08-29 16:02:57
Krzyś Kowalski: Doler! Skoro wietrzysz korupcję, jako wzorowy obywatel, zamiast pisać na forum i równać ludzi z błotem, powinieneś zgłosić to wszystko, o czym piszesz, do Prokuratury, niech ten organ dogłębnie sprawę wyjaśni, ponieważ jest to w zakresie jego zadań. Pisanie na forum niestety, ale do niczego nie prowadzi.
2020-08-29 19:19:12
politykier: krzy-sio+ Krzyś Kowalski, pozwolę zacytować: "Pisanie na forum niestety, ale do niczego nie prowadzi." - zatem weź te swoje słowa do serca...
2020-08-29 19:28:52
Krzyś Kowalski: politykier - z całym szacunkiem, ale forumowicze nie wyjaśnią tutaj, czy rzeczywiście doszło do korupcji, czy nie doszło. To musi zrobić Prokuratora. Jeżeli doler ma przekonanie o takim fakcie, powinien donieść o tym do Prokuratury. Jeżeli pisze o tym fakcie, tylko żeby sobie popisać, a nie ma w tym względzie żadnej wiedzy, albo sobie coś ubzdurał, wymyślił, wręcz uroił - wtedy takie pisanie w rzeczywistości do niczego nie prowadzi. Czytam Twoje komentarze i w większości uważam za sensowne, rzetelne i bardzo przemyślane, chociaż nie zawsze się z nimi zgadzam. Teraz niestety nie popisałeś się za bardzo...Albo mnie nie zrozumiałeś.
2020-08-29 20:44:52
politykier: krzy-sio+ Krzyś Kowalski, ot stwierdzenia winy jest SĄD! Prokuratura jest tylko oskarżycielem publicznym...
2020-08-29 20:45:19
politykier: *od
2020-08-29 20:46:44
politykier: ... krzy-sio+ Krzyś Kowalski, dzięki za uznanie...
2020-08-29 20:51:41
Sylwia Pieczonka: By stwierdzić bądź uniewinnić w sądzie, wpierw musi być przeprowadzone postępowanie przygotowawcze. Dlatego podejrzenie popełnienia przestępstwa zgłasza się do prokuratury.
2020-08-29 20:51:42
Sylwia Pieczonka: By stwierdzić bądź uniewinnić w sądzie, wpierw musi być przeprowadzone postępowanie przygotowawcze. Dlatego podejrzenie popełnienia przestępstwa zgłasza się do prokuratury.
2020-08-29 20:58:08
Sylwia Pieczonka: Przeczytałam wszystkie powyższe komentarze i uważam, że powinno się pisząc, swoje osady bardziej wyważać, do czego do wszystkich tutaj komentujących apeluję.
2020-08-29 22:24:30
politykier: Sylwia Pieczonka, Aby kogoś skazać, musi zostać przedstawiony materiał dowodowy przekonujący Sędziego (swoboda oceny dowodów), a do tego nie jest potrzebna prokuratura, wystarczy OSKARŻYCIEL... Tam, gdzie nie ma OSKARŻYCIELA, NIE MA TEŻ I PRAWA... Ta zasada jest jeszcze z #PRAWA RZYMSKIEGO.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: