Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: prestiżowa nagroda dla biblioteki

Biblioteka Miejska w Cieszynie, w rankingu "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki, została uznana za najlepszą w województwie śląskim i zarazem jedenastą w kraju.

Tegoroczna, dziesiąta już gala Rankingu Bibliotek odbyła się wirtualnie i transmitowana była w sieci:

Kryteriami oceny placówek były, między innymi, wielkość księgozbioru, zakup nowości wydawniczych, godziny otwarcia dla czytelników, dostęp do nowych mediów, ale też zaangażowanie bibliotekarzy czy współpraca z innymi instytucjami. - W dzisiejszej, ekstremalnej sytuacji, którą niewątpliwie jest pandemia oraz jej skutki, tylko te biblioteki i te samorządy, które były bardzo dobrze przygotowane, które dbały o infrastrukturę, które dbały o kontakty nie tylko bezpośrednie, ale również o wykorzystywanie najnowszych technologii osiągnęły sukces - mówił w trakcie uroczystości Dariusz Jaworski, dyrektor Instytutu Książki.

Z sukcesu biblioteki cieszy się Gabriela Staszkiewicz, burmistrzyni Cieszyna. - Bardzo się cieszę, że kolejny raz doceniono działania naszej biblioteki. To ważne miejsce na mapie kulturalnej Cieszyna, z powodzeniem i zaangażowaniem realizuje swoją misję. Tworzone jest przez ludzi pełnych pasji i kreatywności, co w tym trudnym roku jest szczególnie cenne - napisała na Facebooku.

KR/BM Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-11 17:33:10
św. Patryk.: no tak, zdjęcie z czerwca - Morawiecki już wygrał propagandowo z epidemią, na horyzoncie wybory, tak się zaczęły siewy wirusa po całej Polsce - panie bibliotekarki z pewnością też miały w tym niechlubnym dziele swój udział
2020-12-11 19:00:17
tom lem: ... wydawało się, że wreszcie bibliotekarki wodę w cieszyńskiej studni znalazły, a tu się okazuje - misjonarki uzyskały nagrodę za misję ;-)
2020-12-11 22:16:40
dystans: Patryk , z Ciebie to wyjątkowy upierdliwiec, chyba nie korzystasz z biblioteki. Ja z całą rodziną korzystamy i chwalimy te Panie za ich zaangażowanie w czasach kiedy jest trudno o bezpośredni kontakt i wybór tytułu do wypożyczenia.
2020-12-12 12:02:18
św. Patryk.: dystans: abstrahując od twojej oceny mojej osoby, twoje prawo - ja w swoim poście zwracam jedynie uwagę na charakterystyczny szczegół tego spotkania z czasu, kiedy już wszyscy wiedzieliśmy o epidemii wirusa covid, ale jak widać na obrazku nie wszyscy rozumieliśmy jakie ten fakt nakłada na nas obowiązki - i tyle; a co do bibliotek - owszem, korzystam, ale za to, że ktoś zdecydował się tam pracować na etacie nie mam zamiaru nikogo ekstra chwalić - w bibliotekach jest bez wątpienia praca spokojna i bez porównania spokojniejsza niż w wielu innych miejscach, nie tylko z uwagi na stałość i pewność pensji, i może tylko nieco dziś więcej dreptania z książkami - ale to na pewno paniom bibliotekarkom nie zaszkodzi - pozdrawiam z pewnym dystansem...;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: