Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: papierowe bilety autobusowe jednak do końca czerwca

Urząd Miejski w Cieszynie poinformował ostatnio o rozpoczęciu procesu wdrażania biletów elektronicznych w autobusach miejskich. Początkowo przewidywano, że możliwość skorzystania z biletów papierowych, skończy wraz z końcem stycznia 2019 roku. Aktualnie jednak pojawiła się informacja o przedłużeniu tego terminu.

Informacja o wdrażaniu karty miejskiej, będącej jednocześnie elektronicznym biletem zaniepokoiła część osób. Zastrzeżenia zgłaszały w szczególności osoby starsze, które obawiały się, że nie będą w stanie korzystać z nowego rozwiązania. W związku z problemami, jakie wiążą się z wdrażaniem nowych rozwiązań, zaplanowano szkolenia dla osób korzystający z komunikacji miejskiej – w wyznaczonych autobusach o wyznaczonych porach można będzie w praktyce przetestować działanie a w razie problemów uzyskać pomoc specjalistów.

Jak się jednak okazało, Urząd Miejski w Cieszynie zadecydował, że proces wdrażania e-biletów powinien potrwać dłużej. Dlatego właśnie wydano komunikat o przedłużeniu „życia” biletów papierowych aż do 30 czerwca 2019 roku - Szanowni Państwo, Ponieważ skuteczna akcja edukacyjna polega na dotarciu do jak największej liczby osób, czas korzystania z papierowych biletów został wydłużony do dnia 30 czerwca br. – poinformował Urząd Miejski w komunikacie z 11 stycznia 2019 roku. Tak więc z biletów w wersji papierowej będzie można jeszcze korzystać przez ponad 5 miesięcy.

Aktualnie brak informacji o planowanych kolejnych szkoleniach (z wyjątkiem tych już zapowiedzianych), jednak z pewnością mieszkańcy o dodatkowych terminach zostaną powiadomieni w odpowiednim komunikacie. Poniżej rozkład najbliższych zaplanowanych szkoleń dla mieszkańców:

13.01.2019 r. (niedziela)
9:00 – 15:00 Rynek
19.01.2019 r. (sobota)
9:00 – 9:45 Kossak-Szatkowskiej – kierunek z centrum,
10:00 – 10:45 Krasna Gruszka – kierunek do centrum,
11:00 – 11:45 Bobrek Wschód,
12:00 – 12:45 Marklowice Lakiery – kierunek do centrum,
13:00 – 13:45 Błogocice

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: