Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: nowe nazw rond, skwerów i ulic

Decyzją Rady Miejskiej Cieszyna sześć rond, trzy skwery i dwie ulice w mieście mają nowe nazwy.

Zgodnie z podjętymi na wczorajszej (30.09) sesji uchwałami, nowe nazwy otrzymały:

 • Rondo na skrzyżowaniu ul. Górnej i Sikorskiego - płk. pil. Bernarda Adameckiego

 • Rondo na skrzyżowaniu ul. Frysztackiej, Gwido Langera i Pawła Dombke - mjr. pil. Pawła Niemca

 • Rondo na skrzyżowaniu ul. Korfantego i Kolejowej - Marii Wardasówny

 • Rondo na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Pikiety - Józefa Świdra

 • Rondo na skrzyżowaniu ul. Zamkowej, Frysztackiej i Liburnia - Browaru Zamkowego

 • Rondo na skrzyżowaniu ul. Katowickiej, zjadu na Graniczną i nowo wybudowanej ulicy łączącej ul. Katowicką z Motelową - Miast Partnerskich

 • Skwer na Placu Kościelnym - Leopolda Marcina Otto

 • Skwer przy ul. Śrutarskiej - Ireny Sendlerowej

 • Skwer przy pomniku harcerzy poległym w trakcie II Wojny Światowej na placu ks. Józefa Londzina - red. Tadeusza Kopoczka

 • Nowo wybudowana ulica łącząca ul. Katowicką z Motelową - Wacława Grodeckiego

 • Ul. Partyzantów - Bursztynowa

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-01 15:20:36
święty_Patryk: idiotyczna obsesja promowania wybranych z takiego czy innego partyjnego klucza nazwisk szpeci nasze miasta - powiedzmy sobie szczerze takie "nazwiskowe" nazwy są o b r z y d l i w e
2021-10-01 15:31:13
tom lem: ... i nad tym pochylili się nasi bezradni, wypinając się na mieszkańców swoimi pomysłami. Komu przeszkadzała nazwa ulicy Partyzantów by zmieniać ją na Bursztynową, jakby ktokolwiek w Cieszynie znalazł bursztyn, możliwe że we własnych śmieciach przywiezionych znad morza;-) Podobno inicjatorem była MZC, widać do czego mają zacięcie, bo z własnym budżetem już Im tak dobrze nie idzie. No i rondo Browaru Zamkowego, jakby Browarnej jeszcze niebyło i opite piwskiem łby miały trudności ze znalezieniem warzelni. O nazwach trawniczków w centrum miasta lepiej nie wspominać, chyba że ma to uchronić je przed zabetonowaniem.
2021-10-01 16:24:45
kamila222216: Rada miejska już nie ma się czym zajmować? Do czego to dochodzi? Takie bzdury. Pani burmistrz to wstyd dla Pani również. Za co wy wszyscy bierzecie pieniądze? Zajmijcie się wreszcie ważnymi sprawami tego miasta. Wstyd
2021-10-01 16:42:43
tom lem: ... z tymi nazwami ulic to RM ma historyczne i muzealne zacięcie, polegające na powolnym konsumowaniu czasu. Trzeba mieć wiele determinacji by po 24- latach przypomnieć sobie o wniosku i przegłosować go pozytywnie //https://cieszynmiasto.esesja.pl/zalaczniki/147052/517-wniosek_bursztynowa_1388014.pdf// chyba że Porządek obrad był tak dziurawy, że burmistrz z przewodniczącym RM szukali zapchajdziury ;-)
2021-10-01 20:43:16
altacet: A może amfiteatr nazwać im.Rady Miasta?
2021-10-01 21:03:18
tom lem: ... ta dziura przy 3Maja, jak już to powinna być imienia jej właściciela i polowy Stalmacha, zasłużonego dla polskości i miasta Cieszyna, a nie bezradnie głosujących bufonów i aktywistek z RM.
2021-10-01 22:50:10
miriam11: I tak każdy mo głymboko w du... jak sie rondo nazywo.
2021-10-02 13:38:05
tom lem: ... chyba jeszcze w głębszej dziurze niż w du..., bo po nadaniu nazwy, pies z kulawą nogą znajdzie czas by załatwić tam swoje potrzeby, ale w budżecie miasta nie znajdziesz grosza na pielęgnacje i utrzymanie tych kopców na środku drogi. Nie wiem czy ktoś liczy, by aktywistka z Frysztackiej za "free" obsadziła te zarośnięte zielskiem pagórki ;-)
2021-10-03 13:07:39
migaj: Aż wstyd, że takich ludzi jak autorzy powyższych komentarzy nosi ziemia księstwa Cieszyńskiego. Sami nic nie wnosicie w dobra tej pięknej ziemi Cieszyńskiej, a jak już coś uda wam się wnieść, to tylko jad, narzekanie i opluwanie.
2021-10-03 13:07:39
migaj: Aż wstyd, że takich ludzi jak autorzy powyższych komentarzy nosi ziemia księstwa Cieszyńskiego. Sami nic nie wnosicie w dobra tej pięknej ziemi Cieszyńskiej, a jak już coś uda wam się wnieść, to tylko jad, narzekanie i opluwanie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: