Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn - nielegalny pobyt

W rejonie Cieszyna, na drodze prowadzącej od granicy w głąb terytorium Polski mobilny  patrol Straży Granicznej ujawnił naruszenie przepisów przez obywateli Ukrainy: 58-letnią kobietę i 53-letniego mężczyznę.

Tego dnia (23 stycznia) funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej realizując zadania związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji w sumie ujawnili naruszenie przepisów przez czworo obywateli Ukrainy.  Dwoje z nich usiłowało wjechać na terytorium Polski na podstawie wyłudzonych wiz, a kolejni wjechali i  przebywali w naszym kraju bez ważnych dokumentów.

 Cudzoziemcy - 58-letnia kobieta i 53-letni mężczyzna podróżowali autobusem linii międzynarodowej, jadącym z czeskiej Pragi. -  Sprawdzenie ich dokumentów ujawniło, ze wjechali i przebywają w naszym kraju nielegalnie, gdyż wizy Schengen, które posiadali utraciły ważność kilkanaście dni temu. W związku z tym cudzoziemcy otrzymali od Straży Granicznej decyzje administracyjne zobowiązujące do opuszczenia terytorium naszego kraju i skutkujące rocznym zakazem ponownego wjazdu – relacjonuje ppłk SG Cezary Zaborski Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: