Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: na ratunek chłopcu

Nietypowa interwencja strażaków i Straży Miejskiej miała miejsce w Cieszynie przy ulicy Kamiennej. We wtorek (21.07) do ratowników wpłynęło zgłoszenie o 16-letnim chłopaku, który wszedł na dach sklepu po piłkę i nie potrafi z niego zejść. Na miejsce zadysponowano straż pożarną, która ściągnęła chłopca.

Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Kamiennej w Cieszynie po 21. Sprawę zgłosiła matka chłopca, która poinformowała, że syn wszedł na dach sklepu po piłkę i boi się zejść - Strażnicy potwierdzili to zgłoszenie. Poprzez dyżurnego w trybie pilnym wezwano na miejsce Straż Pożarną, która bezpiecznie sprowadziła chłopca na ziemię. Chłopiec został przekazany pod opiekę jego mamie – wyjaśniają cieszyńscy strażnicy Miejscy.

Chłopak na dach sklepu wyszedł po metalowej drabince, niestety, droga w dół okazała się zdecydowanie bardziej problematyczna – na miejsce zadysponowano drabinę mechaniczną, chłopak wszedł do kosza drabiny i w ten sposób został sprowadzony na dół – uzupełnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-22 16:17:05
mama2: Moim zdaniem autor tekstu nie wykazał się najmniejszym taktem, formułując treść w ten sposób. Przedstawił dorastającego chłopaka jak małego przerażonego chłopca, który po całym zajściu musi być przekazany (!!!) mamie... żal mi chłopaka, bo pewnie zostanie przez treść artykułu ( nie przez samo zdarzenie ) wyśmiany przez rówieśników.
2020-07-22 17:55:54
tanker: @mama2 - Jak to czytałem to miałem dokładnie to samo wrażenie, dodatkowo autor artykułu nie potrafi się zdecydować czy to był chłopak czy może jednak chłopiec, dobrze że nie nazwano go chłopczykiem bo do 16-sto letniego niemowlęcia dzielił go już tylko krok
2020-07-22 21:06:33
krzysztof.mm: JŚ i wszystko jasne
2020-07-22 22:33:03
something eye: Był pod opieką dzielnych strażników Miejskich więc cóż mogłoby mu się stać? Lepiej przecież nie mógł trafić.
2020-07-23 07:11:11
BasiaS: Nie widzieliście całej akcji a to naprawdę było śmieszne. Chłopak może i 16 lat ale zachował się jak przedszkolak. Śmichy-chichy, kumple podpuścili, wylazł ale już nie zlazł. Posiedział godzinkę to może przemyślał parę spraw. BTW.... kiedyś było jakoś inaczej i chłopaki wchodzili po piłkę na ten dach kilka razy dziennie - jakoś wszyscy schodzili po tej samej drabince, po której weszli. Obciach to on już miał siedząc na dachu, a nie po tym artykule - kumple na pewno mu już żyć nie dają.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: