Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn na kartach powieści - spotkaj się z Katarzyną Enerlich

Najpierw w Cieszynie a dzień później w Zebrzydowicach czytelnicy będą mogli spotkać się z pisarką Katarzyną Enerlich. Spotkanie o tyle warto polecić, że akcja jednej z powieści pisarki - Kiedyś przy Błękitnym Księżycu - dzieje się właśnie w Cieszynie.

16 kwietnia 2013 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie a 17 kwietnia o godz. 18:00 w Bibliotece w Zebrzydowicach odbędą się spotkania z Katarzyną Enerlich.

Spotkanie niezwykłe, gdyż niezwykła jest sama autorka, a także jej książki, które – choć opowiadają nieraz o bardzo trudnych sprawach – kryją w sobie także okruchy magii. I właśnie owa magia, jakże naturalnie, wplata się w opisywaną przez pisarkę codzienność, przenika realność i dodaje jej głębi

Podczas spotkania Katarzyna Enerlich opowie o swoim życiu i książkach, także o tym, że nieraz przypadkowe spotkania, stają się inspiracją do napisania kolejnej powieści. - Pochodząca z Mazur pisarka, kilka lat temu była w Cieszynie. Nasze miasto zrobiło na pisarce wielkie wrażenie. Spacer starymi uliczkami, obiad w przytulnej knajpce, spotkani tutaj ludzie, piękne zabytki i miejsca - wszystko to zaowocowało pojawieniem się Cieszyna w kolejnej powieści. W 2011 roku nakładem wydawnictwa „MG” ukazała się powieść „Kiedyś przy Błękitnym Księżycu”, w której główna bohaterka poznaje i zakochuje się w cieszyniaku, a nasze miasto przewija się przez strony tej wzruszającej książki. –  mówi Magdalena Strządała z cieszyńskiej biblioteki

„Kwiat Diabelskiej Góry”, „Czas w dom zaklęty”, „Kiedyś przy Błękitnym Księżycu”, „Prowincja pełna marzeń”, „Prowincja pełna gwiazd” i in. Same tytuły powieści Katarzyny Enerlich mówią nam, że warto sięgnąć po te książki. A małe miasteczka kryją w sobie piękno i coś niezwykłego. My, mieszkańcy Cieszyna, możemy czuć się wyróżnieni i dumni, że akurat nasze miasto tak urzekło autorkę. I dzięki książce „Kiedyś przy Błękitnym Księżycu” także czytelnicy z innych zakątków Polski - a jest ich niemało – mogą poznać Cieszyn i być może zechcą tutaj przyjechać.

Zapraszamy na spotkania - wstęp wolny!

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: