Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: na Bielskiej będzie bezpieczniej?

Podczas październikowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna (29.10) poruszony został temat bezpieczeństwa na cieszyńskich drogach. Wszystko za sprawą głosów zaniepokojonych rodziców, którzy zauważyli, że konieczna jest poprawa bezpieczeństwa na ulicy Bielskiej w Cieszynie w rejonie przedszkola nr 16.

Radni dyskutowali na temat bezpieczeństwa na ulicy Bielskiej w Cieszynie. Rodzice zgłaszali zaniepokojenie faktem, że w okolicy samochody jeżdżą bardzo szybko, może więc dojść do wypadku. O tym, co w zakresie bezpieczeństwa na Bielskiej zostało ustalone, poinformował burmistrz  - dwa tygodnie temu Komisja Ruchu Drogowego dyskutowała na temat bezpieczeństwa w rejonie przedszkola nr 16. Podjęta została decyzja o poprawie oznakowania w rejonie przejścia oraz samego przejścia dla pieszych. Na ulicy Bielskiej pojawią się termoplastyczne białe pasy na czerwonym tle. Ustawione zostaną również znaki A-17, informujące o dzieciach. Nie ma możliwości utworzenia przy ulicy Bielskiej parkingu, jednak przedszkole dysponuje niewielkim parkingiem, na który mogą wjechać rodzice, dowożący dzieci – wyjaśnił Krzysztof Kasztura, I Zastępca Burmistrza Cieszyna.

Co więcej, Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie została poinformowana o problemie. W rejonie przedszkola mają częściej być przeprowadzane pomiary prędkości, co powinno skutecznie zniechęcić kierowców do przekraczania dozwolonej prędkości.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-29 21:48:03
lusia78: I na tyle Cieszyn stać na pasy bezpieczeństwa brawo pani burmistrz życzę nie szybkiego powrotu do zdrowia
2020-10-29 22:20:02
SzpiegZNadOlzy: Tam rzeczywiście jest niebezpiecznie, parking zaś zbyt mały jak na tak duże przedszkole. Co tam Cieszyn, lepiej zajmować się czarnymi marszami.
2020-10-30 08:17:10
tom lem: ... takie biało-czerwone przejście, to OSIĄGNIĘCIE Rady Miasta, jak przejazd na czerwonym świetle ;-)
2020-10-30 08:43:36
lusia78: Piniedzy nima i nie będzie ,brawo pani burmistrz
2020-10-30 09:27:42
opelastra2019: Na tym przejściu byłoby znacznie bezpieczniej, jakby rodzice którzy skręcają na parking do przedszkola używali kierunkowskazów...i tak przy "okazji", znaki ustawione na wysepkach na bielskiej mają nieodpowiednie wymiary i są umieszczone na nieprawidłowej wysokości, tym samym nic nie oznaczają...(może ktoś z miasta odpowiedzialny za to przeczyta)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: