Cieszyn na 4. miejscu

Gmina Cieszyn zajęła wysokie czwarte miejsce w Rankingu Samorządów 2017 najlepiej wykorzystanych funduszy unijnych.

23 listopada w Jarocinie odbyła się gala wręczenia nagród w Rankingu Samorządów 2017 najlepiej wykorzystanych funduszy unijnych, który już po raz trzynasty przygotowała redakcja „Rzeczpospolitej”. Zestawienie przygotowywane zostało w podziale na trzy główne kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Cieszyn za najlepsze wykorzystanie środków unijnych w kategorii „gminy miejskie i miejsko-wiejskie” (jest ich blisko 850) znalazł się w gronie liderów zestawienia, które pokazuje aktualną kondycję samorządu zwracając uwagę na jego społeczny, demograficzny, ekonomiczny oraz gospodarczy wymiar.

Jak zauważają władze Cieszyna, zajęcie przez Gminę Cieszyn prestiżowego 4 miejsca - wskazuje na mnogość podejmowanych przez lokalne władze działań, na polu funkcjonowania gminy. Ponadto obrazuje prace samorządu wyróżniającego się w przestrzeni wykorzystania środków unijnych, dbającego o kondycję finansową, współpracującego z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi oraz stale podnoszącego jakość świadczonych usług.

W rankingu samorządów pozyskujących dotacje z Unii Europejskiej w kategorii „gminy miejskie i miejsko-wiejskie” wykorzystane zostały dane z Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rozwoju. Zestawienie powstało na podstawie informacji o przychodach z funduszy UE oraz na podstawie wielkości przyznanego samorządom wsparcia unijnego z krajowych i regionalnych programów operacyjnych na lata 2014–2020.

Gmina Cieszyn zdobyła w rankingu 81,88 punktów, ustępując tylko Gminom: Uniejów (woj. łódzkie 97,91 punktów), Krynica Morska (woj. pomorskie 93,75 punktów), Nowa Sól (woj. lubuskie 81,9 punktów).
 

- Miło nam również poinformować, że Cieszyn znalazł się w gronie laureatów ogólnego Rankingu Samorządów 2017 - zajmując na tle „gmin miejskich i miejsko-wiejskich” województwa śląskiego wysokie piąte miejsce z punktacją 53,48 punktów – informują cieszyńscy włodarze.


mat.pras./red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją