Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn miastem kwiatów i ogrodów

W piątek (09.10) w sali sesyjnej cieszyńskiego magistratu podsumowano po raz 42. konkurs ''Cieszyn miastem kwiatów i zieleni''.

W piątek (09.10) w cieszyńskim magistracie podsumowano 42. edycję konkursu „Cieszyn miastem kwiatów i zieleni”. Jak co roku przy udziale Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa w Cieszynie zostały wytypowane ogrody i podwórka, które w kończącym się sezonie zrobiły największe wrażenie na komisji konkursowej. W jej skład wszedł przedstawiciel Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Małgorzata Węgierek oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa w Cieszynie (Karol Kubecki, Anna Glac, Krystyna Kolińska, Piotr Barton, Barbara Herok).

Zanim komisja wyłoniła zwycięzców dwukrotnie dokonała przeglądu ogrodów. Pierwszy odbył się w okresie wiosennym w maju, drugi zaś późnym latem pod koniec sierpnia. Jak przyznają członkowie komisji, podziwianie ogrodów to bardzo przyjemne zajęcie.

Zanim wręczono dyplomy i sadzonki magnolii właścicielom tych najpiękniejszych ogrodów, przybyłych gości powitała Małgorzata Węgierek. Głos zabrał również Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura oraz prezes Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa. Choć konkurs sięga lat 70-tych XX wieku to sama idea sadzenia magnolii, które przyznawane są właścicielom wyróżnionych ogrodów, pojawiła się 2012 roku. W sumie wręczono już 120 magnolii.

Po 12 minutowej prezentacji multimedialnej przedstawiającej ogrody oceniane przez komisję konkursową przedstawiono listę nagrodzonych właścicieli ogrodów roku 2015. Za najpiękniejszy ogród wyróżnieni zostali: Janina i Lechosław Hajek, Alina i Tadeusz Pawłowscy, Maria Wałach, Genowefa i Andrzej Hałaczkiewicz, Barbara i Waldemar Byszuk, Barbara i Franciszek Macura, Agnieszka i Piotr Gajda, Danuta Wojaczek, Daria i Leszek Rakowcy, Barbara i Stanisław Pońc, Halina Olszar, Bożena Skupień, Maria i Marek Wałach, Urszula i Tadeusz Jagiełło, Barbara Buczek, Teresa Cieśla, Halina Trześniowska, Mariola Mitręga, Paweł Worek, Czesława Szajter, Wanda i Emil Golec, Jadwiga Wawryk, Marek Bojda, Izabela Hruszka, Renata i Czesław Masłowscy, Wanda Biedrawa, Urszula i Johann Schutz, Bogusław Bocek, Mariola i Andrzej Kiernicki.

Wśród trzydziestki wyróżnionych znalazł się również Karton – Pak Zbigniew Pieczonka. Firmę doceniono za najlepsze zagospodarowanie zieleni wokół zakładu pracy. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-12 09:30:25
as355: Gdzie zdjęcia tych ogrodów ,miło by było podpatrzeć
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: