Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn. Magistrat podsumował poprzedni rok

Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna odbędzie się dyskusja wokół raportu o stanie gminy za 2021 rok. Swoje zdanie na temat dokumentu będą mogli przedstawić także mieszkańcy.

Jak podkreśla burmistrz Gabriela Staszkiewicz, został on przygotowany w nieco innej niż zazwyczaj formie - strony internetowej. - Mam nadzieję, że tak zaprezentowane podsumowanie 2021 roku jest bardziej czytelne. Dołożyliśmy starań, by było jak najwięcej podsumowań liczbowych, porównań do roku 2020, prezentacji naszych wyników na tle podobnych wielkościowo gmin - zaznacza na Facebooku. - To przede wszystkim próba pokazania, jak wielką areną działań jest miasto, ile obszarów wymaga koordynacji i zarządzania, by nam, mieszkańcom, żyło się w Cieszynie lepiej, by miasto zaspokajało potrzeby wszystkich grup społecznych. Ważnym obszarem jest także inspirowanie do odwiedzania Cieszyna przez turystów - dodaje.

Z pełną treścią raportu można się zapoznać tutaj. Wynika z niego, że w ubiegłym roku dochody miasta Cieszyn wyniosły blisko 209,4 mln zł, a wydatki ponad 205,3 mln zł - magistrat największe sumy przeznaczył na oświatę (64,7 mln zł), pomoc społeczną i wsparcie rodziny (47,6 mln zł) oraz transport (18,1 mln zł). Zadłużenie gminy na dzień 31 grudnia było na poziomie 50,3 mln zł (24% w stosunku do dochodów).

Warto też dodać, że na wydatki majątkowe przeznaczono blisko 15,5 mln zł, z czego najwięcej na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego (37%), transport (22%) oraz gospodarkę komunalną (10%) i mieszkaniową (9%). Największą inwestycją była oczywiście przebudowa ul. Głębokiej, której koszt wyniósł ponad 5,23 mln zł.

Termin czerwcowej sesji nie jest jeszcze znany. W dyskusji na temat raportu będą mogli wziąć udział także mieszkańcy miasta, którzy prześlą stosowny wniosek - poparty 50. podpisami innych mieszkańców - do Przewodniczącego Rady Miejskiej najpóźniej dzień przed sesją.  

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-05 21:51:45
Ireczczek63: Ile procent z budżetu przypada na pracowników etatowych ratusza ? Niech Pytanie jest proste,bez kręcenia Pani burmistrz i trzech Pani wiceburmistrzów.Chyba któryś z Pani zastępców umie zrobić tabelkę z podstawówki na temat budżetu mojego umierającego miasta.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: