Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: likwidacja punktu terenowego MOPS

Początkiem grudnia Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie w komunikacie poinformował o likwidacji punktu terenowego cieszyńskiego MOPS-u, zlokalizowanego przy ulicy Srebrnej 4 w Cieszynie. Punkt będzie działał do 13 grudnia 2019 roku (piątek).

- Punkt terenowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Srebrnej 4 w Cieszynie będzie czynny do dnia 13 grudnia 2019 roku. Od 16 grudnia 2019 roku wszystkie osoby, które będą potrzebować pomocy MOPS, mogą zgłaszać się do siedziby Ośrodka przy ul. Skrajnej 5 w Cieszynie – taki komunikat pojawił się na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie oraz w Wiadomościach Ratuszowych. Co to oznacza dla osób, które korzystały z pomocy MOPS-u i swoje sprawy załatwiali na ulicy Srebrnej? Aby załatwić swoje sprawy od 16 grudnia, trzeba będzie udać się na ulicę Skrajną 5 w Cieszynie. Jeżeli jakieś dokumenty zostały złożone na ulicy Srebrnej, nie ma konieczności składania ich ponownie. Likwidacja punktu oznacza, że wszystkie prowadzone tam sprawy, zostaną przeniesione do siedziby ośrodka, gdzie odpowiednie działania będą kontynuowane.

Punkt MOPS-u na ulicy Skrajnej w Cieszynie czynny jest od poniedziałku do piątku. W poniedziałki praca rozpoczyna się o 8:00 i kończy o 16:00, w pozostałe dni tygodnia ośrodek pracuje w godzinach 7:00-15:30. Wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, mogą zwrócić się również do pracowników socjalnych, którzy przyjmują w określonych godzinach. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej działają również: punkt wolontariatu, punkt pomocy bezdomnym, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz punkt wsparcia rodzin z dziećmi. Godziny pracy i numery telefonów znajdują się na stronie internetowej ośrodka (link tutaj).

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-07 18:11:36
tom lem: To ciekawe, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie ma taką władzę, że likwiduje MOPS, co robi burmistrz , gdy brak mu odwagi za takie decyzje?
2019-12-07 18:52:26
krzysztofmn: Macura p r z e g r a ł z kretesem, gościu - o b u d ź się!...
2019-12-07 19:30:35
mstudnicki: Kierownik tylko POINFORMOWAŁ. Organem sprawującym władzę nad MOPS, jest Burmistrz Miasta Cieszyna, więc wiadomo, kto zamknął oddział. Krzysio-pysio i tak nic z tego nie rozumie, ale nikogo to tutaj nie dziwi. Inna sprawa, to fakt, iż na tym portalu nie istnieją wiadomości łączące panią burmistrz z jakąkolwiek negatywną informacją. Albo piszą o niej dobrze, albo wcale. Śmieci poszły do góry o 50% już rok temu, a do dziś nie było na ten temat ani jednej informacji, pomimo, że o innych gminach piszą. Może nasze władze powinny uczyć się od przyjaciół zza Olzy, jak zająć się tematem śmieci? http://niewygodne.info.pl/artykul9/Oplaty-za-smieci-w-Polsce-i-w-Czechach.htm
2019-12-07 19:42:42
tom lem: ... ależ decyzja jest całkowicie zrozumiała - Kierownik Miejskiego Ośrodka podjęła decyzję w sprawie oddziału a Szanowna Pani podejmie decyzje w sprawie nieruchomości. Przecież trzeba dzielić się obowiązkami, zwłaszcza gdy tyle wysiłku poszło na zmianę prawa dotyczącego obrotu nieruchomościami miejskimi;-)
2019-12-07 20:22:08
: ...najpierw się totalnie s k o m p r o m i t o w a ł, a potem sromotnie p r z e g r a ł - i nie ma dla niego powrotu do Cieszyna, może co najwyżej stawać do konkursu na nowe elity PiS razem z banasiami, kuchcińskimi czy misiewiczami
2019-12-07 20:24:48
: jeśli likwidacja tej placówki to początek odchudzania i reorganizacji rozdętego do granic absurdu MOPS-u, to bardzo dobrze - w kolejce czekają jeszcze święte od dekad krowy w bizantyjskim ZBM i MZD, czy w groteskowym teatrze
2019-12-07 20:34:07
tom lem: ... niektórzy liczą na zmniejszenie ilości biurek, nic bardziej mylnego, ograniczeniu podlega tylko liczba WC. Ktoś musi przecież dzielić pincet + i inne dopłaty np. na wungiel;-) A propos powrotu, też tak niektórzy myśleli przed 2015.
2019-12-07 20:47:46
Wiederholec: Macura przegrał dlatego od ponad roku nic się nie dzieje w tym Cieszynie . Żadnych inwestycji, planów rozwoju. Nic. Pani Burmistrz nie potrafi podjąć żadnej konkretnej decyzji.
2019-12-08 23:42:54
donekT: ... Ktoś bez problemu wydał zgodę na wycinkę drzew pod budowę pewnego obiektu związanego z infrastrukturą telekomunikacyjną- fakt skrzętnie skrywany, dopóki nie wypaplał się inwestor.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: