Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: kto zniszczył drzewa w parku?

W Cieszynie w nocy z 4 na 5 grudnia doszło do zniszczenia mienia. Konkretnie chodzi o drzewa w parku św. Trójcy w Cieszynie. Policja poszukuje sprawców.

O sprawie poinformowała Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz - Nie było zgody na wycinkę tych drzew. To przejaw wandalizmu. W Parku Świętej Trójcy poległa brzoza i lipa. Na Placu Teatralnym uszkodzono wiśnię. Policja prowadzi dochodzenie. Mówimy nie tylko o zniszczeniu mienia ale także wartości środowiskowej tych drzew, która także zostanie oszacowana – napisała w mediach społecznościowych.

Nieznani sprawcy, prawdopodobnie przy użyciu piły zniszczyli drzewa – obcięli całe pnie lub poszczególne konary. Nie była to akcja porządkowania zieleni prowadzona przez służby miejskie, nie było również zgody na wycinkę tych drzew. Najciekawszy w tym wszystkim jest fakt, że sprawcy musieli użyć do tego odpowiednich narzędzi, raczej więc nie był to spontaniczny wybryk chuligański, a przemyślane działanie. Nie wiadomo jednak, czym naraziły się drzewa.

Sprawców zniszczenia drzew poszukuje policja - Policjanci przyjęli zawiadomienie w sprawie zniszczenia i wycięcia drzew w parku Św. Trójcy  w Cieszynie.  W tej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające z art. 144 Kodeksu Wykroczeń. Do zdarzenia doszło w nocy z 4 na 5 grudnia. Każda osoba ,która posiada informację w tej sprawie mogące przyczynić się do zatrzymania osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie, proszona jest o kontakt z  policjantami cieszyńskiej jednostki pod nr tel. 47 8573200 – poinformował asp. Krzysztof Pawlik Oficer Prasowy cieszyńskiej KPP.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-07 15:17:52
Hejo: Lepiej przeznacz
2021-12-07 15:20:57
Hejo: Czy nie lepiej od razu przeznaczyć np. nagrodę pieniężną za pomoc w złapaniu sprawcy- ców ?
2021-12-07 15:26:58
Hejo: No i 2 - sprawa: Jakim prawem "słynny na całą Polskę" Vice-Burmitrz Major reprezentował Miasto Cieszyn na jarmarku 6 grudnia w Pucku oraz za jakie - czyje pieniądze !!
2021-12-07 16:18:11
święty+Patryk:: wielkie małomiasteczkowe halo, jakiś ewidentny psychopata wyciął parę drzewek pod nosem ratusza i wyposażonej już niemal jak jednostki specjalne Straży Miejskiej - pewnie, że drzew szkoda, ale ja radze się zainteresować na olbrzymią skalę r a b u n k o w y m wycinaniem całych połaci lasów na terenie powiatu, w tym przypadku wandale są dobrze znani i póki co bezkarni - to Lasy Państwowe, g a n g r e n a która toczy polski drzewostan, dziś służy jako jedno wielkie wymię do którego przysysają się coraz to nowe pasożyty o politykierskim rodowodzie
2021-12-07 17:35:52
Wiederholec: Hejo zdaje się, że cieszyńska Ewa Kopacz "schowała" swojego zastępcę i wysłała na urlop do czasu wyciszenia tematu obrażania Straży Granicznej. Jednak takich rzeczy się nie zapomina i zapłaci za to przy kolejnych wyborach.
2021-12-07 18:00:42
Efob: A gdzie sie podziewa Straz Miejska czy oni tylko sa od blokady kol czy tez ich obowiazkiem jest nocny dyzur.Noca nie ma nikogo,gdyby ktos potrzebowal pomocy,bo ulice sa nieoswietlone strach wyjsc z domu,Cieszyn to czarna brudna dziura,a SM sobie siedzi w cieplutkim pomieszczeniu i nic ich nie interesuje .Mlode gowniary poprzyjmowali zeby bylo weselej na sluzbie.Co one tam robia,sa beszczelne i do niczego potrzebne.Dlaczego nie ma w miescie zadnej kontroli,policja szuka swiadkow,a kto jest odpowiedzialny, mieszkaniec czy sluzby,gonic tych darmozjadow .
2021-12-07 20:58:11
miriam11: Brzoza!! A może to Antoni robił ostatni testy do swoigo raportu
2021-12-07 21:22:34
dymek76: Straż Miejska to instytucja która powinna być dawno zlikwidowana . To nieroby pobierający wynagrodzenie. Chamstwo bez kultury . Najwięcej można ich zobaczyć w niedzielę w okolicach rynku, jak polują na zle zaparkowane samochody. Jak typowe hieny . Najlepsze są te wymalowane lalunie i ten stary cap nie znający przepisów.
2021-12-07 21:22:49
doler: Jak trwoga to do.... nazistow z Policji. A czemu nie Sm ? Niech sprawdza zapisy z monitoringu i po sprawie. A cholera przecież go nie mamy...
2021-12-08 13:53:44
Ratchef: Szanowni Komentujący, Jeśli nie znacie specyfikacji obowiązków danej służby mundurowej, to nie wypowiadajcie się na ten temat. Rozumiem, ze łatwo jest wylewać hejt w internecie nie podając własnej tożsamości, ale na litość - trochę szacunku do ludzi i do ich pracy. Może czas zająć się czymś pożyteczniejszym niż tylko zbędne komentowanie każdego artykułu i to w sposób negatywny. Być może pora spojrzeć na własne poczynania i okazać wreszcie obywatelską postawę i pomóc w utrzymaniu porządku i spokoju we własnym mieście. Żeby kogoś pouczać i zwracać uwagę, to samemu trzeba być nieskazitelnym. A niestety, nie widzę tutaj nikogo takiego.
2021-12-08 14:11:03
święty+Patryk:: ratchef, negatywna opinia mieszkańców Cieszyna na temat SM jest powszechnie znana i żałosne jest nazywanie jej hejtem - "specyfikacja obowiązków" na pewno nie zawiera arogancji i dowolności w wykonywaniu tychże
2021-12-08 14:28:31
Ratchef: święty+Patryk: Wybacz, ale żałosny dla mnie jest brak poszanowania dla człowieka i ocenianie. Nie ważne czy pracuje w SM czy siedzi na wygodnym stołku w biurze - ludzi należy szanować. Każdy jest traktowany tak jak sam traktuje innych. Wiec skoro pracownicy SM dla kogokolwiek byli nieuprzejmi, to widocznie nie bez powodu. To tez są tylko ludzie i maja swoje granice. Natomiast sprawa nie idzie tutaj o opinie SM, a o Bogu ducha winne drzewa. I na ten temat powinnismy dyskutować.
2021-12-08 17:57:58
święty+Patryk:: tak ratchef, ludzi należy szanować, zwłaszcza, kiedy się ma także za ten szacunek płacone - i to właśnie przez tych ludzi płacone - a co do nieuprzejmości, tego to na pewno SM nie ma w swojej "specyfikacji obowiązków", z powodu czy bez powodu, i za uprzejmość między innymi się tym ludziom płaci, za ochrony majątku miasta w tym drzew także
2021-12-09 00:18:49
doler: Ratchef.... przyganiał kocioł garnkowi. Proszę o podanie danych osobowych a nie ukrywanie się również pod nickiem. Czy w tym wszystkim chodzi o drzewa albo SM. No nie. Chodzi o pitolenie władz Cieszyna że to złe i jeszcze wrzuta o postawie obywatelskiej.... Plizzzz. O czym wy gadacie z choinki się urwaliście. Ludzia domy okradają w nocy jak śpią. A wy zakładacie że akurat napewno ktoś to widział i nie zareagował. Bzdura. Cieszyn w nocy pustoszeje zwłaszcza parki i laski. I możecie się użalać że to obywatele są źli i niszczą. No są, byli i będą. Czy te uzalanie rozwiąże problem zniszczonych drzew ławek, graffiti na budynkach, przystankach itd...NIE. W Żorach zlikwidowano SM zrobiono monitoring z prawdziwego zdarzenia, dopłacają do etatów policji która ma uprawnienia nie to co sm. Ale nie wylewam zali na sm, ludzie z łapanki z pensja żebraka. Efekt jest jaki jest. Do tego nie mają środków by te bezpieczeństwo zagwarantować, nie mogą być w każdym miejscu ale kamera by mogła być. W Łodzi przykładowo w 2017 monitoring wykrył prawie 6 tysięcy przestępst i wykroczeń. I pozwoliłem się zaśmiać z Pana Majora i nie uważam to za hejt. Pierw nazwać służby pilnujące granicę w tym policja nazistami a teraz lecieć z płaczem na Policje bo mu brzozę wycięli...trzeba mieć tupet.
2021-12-09 08:25:34
Szantrapa: Gdyby to zrobił bóbr, byłoby wszystko OK, a że zrobił to inny zwierz żyjący na planecie ziemia to szukają winnego.
2021-12-09 10:17:02
Hejo: Doler: 10/10
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: