Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn - kino samochodowe

W najbliższy weekend (18 września) po raz pierwszy w nowym cieszyńskim kinie samochodowym rozpocznie się seans filmowy. Jaki film będą mieli okazję zobaczyć widzowie? Jeszcze nie wiadomo. Na chwilę obecną najwięcej głosów w internetowej sondzie zdobywa tytuł "Chłopaki nie płaczą".

Propozycji nie brakuje, do wyboru mamy również takie tytuły, jak: "Alfonia i pszczoły"," Apartament", "E=mc2", "Gangi Nowego Jorku", "Miś", " "Nie lubię poniedziałku", "Poranek kojota", "Seksmisja" oraz "Lato miłości".

Seans rozpocznie się w niedzielę 18 września o godzinie 20.30  (godzina imprezy została zmieniona, szczegóły na końcu artykułu )  na ul. Stawowej 19. 

- Naszym celem dalekosiężnym jest wpisać ekran na stałe w obraz miasta. Chcemy stworzyć klimatyczny kącik filmowy jako odpowiedź na potrzeby mieszkańców – podkreśla pan Tomasz pomysłodawca przedsięwzięcia, właściciel telebimu, na którym wyświetlony zostanie niedzielny film – od początku obmyślalem wykorzystanie telebimu, jako nośnika do kina samochodowego. Szukając odpowiedniego miejsca z dostępem do parkingu udało mi się znaleźć aktualną, idealną lokalizację, która spełnia oba warunki i oto jesteśmy. 

Pierwszy seans już niebawem i to od niego w głównej mierze zależy dalszy przebieg samochodowego kina.

- Wszystko zależy od pierwszego seansu. On stanie się wyznacznikiem wszystkiego. Chcielibyśmy, żeby nasze kino towarzyszyło mieszkańcom zwłaszcza w okresie wakacyjnym – podkreśla pomysłodawca – Chcemy też, żeby korzystanie z kina było bezpłatne. To jednak w dużej mierze zależy od sponsorów. 

W kinie samochodowym znajdzie się miejsce dla 35 samochodów. - Być może zmieści się i więcej samochodów, ale to uzależnione jest od wielkości pojazdów – dodaje pan Tomasz.

Jeśli samochodowe kino przyjmie się w Cieszynie, możliwe, że w przyszłym roku mecze  EURO 2012 pomysłodawcy kina transmitować będą na dużym ekranie.

 

Aktualizacja - 15 września - godzina. 15.00

Organizator kina samochodowego informuje, że godzina seansu została zmieniona. Film wyświetlony zostanie o godzinie. 20.30, a nie jak pierwotnie planowano o 22.30. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: