Cieszyn: Jazda na okrągło
Drogi na cieszyńskich mostach łączących oba brzegi Olzy są jednokierunkowe. Czy uda się to zmienić?
Pozostałością niedawnych czasów, kiedy na mostach sprawdzano dokumenty a przed nimi stały szlabany, jest organizacja ruchu dla samochodów, nakazująca jazdę tylko w jednym kierunku. Do Cieszyna można wjechać jedynie Mostem Wolności natomiast do Czeskiego Cieszyna Mostem Przyjaźni. Jest to znaczne utrudnienie zwłaszcza dla osób, które często muszą przekraczać granicę samochodem.
Zmiana takiego stanu rzeczy według urzędników nie jest jednak prosta. Największy problem leży po czeskiej stronie miasta. W Czeskim Cieszynie na drodze wiodącej na Most Wolności należałoby zlikwidować najpierw parking.
Jak zapewnia Bogdan Ficek, burmistrz Cieszyna razem z władzami Czeskiego Cieszyna będą się starać o unijną dotację na opracowanie pierwszego wspólnego planu komunikacyjnego w obu częściach miasta. – Kiedy zostaną przeprowadzone odpowiednia analizy natężenia ruchu oraz rozwiązane problemy z parkingami wówczas przystąpimy do działania – mówi Bogdan Ficek.
(zac)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
