Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn i powiat z myślą o ekologii

Prawie milion złotych dla miasta Cieszyn oraz niecałe 6 mln zł dla powiatu cieszyńskiego - to kwoty dotacji unijnych, jakie pozyskały oba samorządy na inwestycje proekologiczne.

Blisko 1,7 mln zł ma kosztować czwarty już etap programu likwidacji niskiej emisji zanieszczyszczeń w centrum Cieszyna. W jego ramach do miejskiej sieci ciepłowniczej mają być podłączone budynki przy Górnym Rynku 11 oraz Zamkowej 5, które dodatkowo zostaną ocieplone. Inwestycja będzie sfinansowana w większości z unijnych środków w wysokości ponad 985 tys. zł.

Gruntownej termomodernizacji zostaną poddane także budynki Zespołu Szkół Technicznych w Ustroniu oraz hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie. Kwota dofinansowania unijnego, jaką pozyskał samorząd powiatowy na oba przedsięwzięcia wynosi ponad 5,8 mln zł, a cały koszt inwetycji to blisko 7,7 mln zł. Władze powiatu liczą, iż po zakończeniu prac (obejmujących m.in. ocieplenie dachu, stropu, ścian, a także wymianę oświetlenia na energooszczędne czy wykonanie instalacji fotowoltaicznej) zmniejszą się koszty ogrzewania budynków, a także poprawi się jakość powietrza.

Do przekazania umów o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego doszło w piątek (23.07) w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.

KR/UM Katowice

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-26 18:35:51
Władek na skuterze: W imie szeroko wspomnianej ekologi gaz poszedla do gory o 12%,od 2024 roku ceny gazu maja zostac uwolnione to wiadomo co to znaczy,a wladza chce aby wszyscy zakladali gaz a ja tez zalozylem ale bardzo gleboko mam dotacje zostawilem sobie piec weglowy i teraz to dopiero przez komin poleci wszystko zeby tylko tej podwyzki nie odczuc, a ekolodzy jak chca to niech sie przykuwaja do drzew i robia swoje eko sreko ale to eko niech nie idzie mojej kieszeni
2021-07-26 22:52:18
Anthony: najważniejsze że ci węgiel potaniał :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: