Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn i Czeski Cieszyn ze wspólną marką?

Władze zarówno polskiego, jak i Czeskiego Cieszyna starają się o europejskie pieniądze na stworzenie wspólnej marki, która miałaby promować obie części podzielonego granicą miasta.

Warto przypomnieć, że pod koniec sierpnia 2019 roku zakończył się projekt współpracy "Český Tĕšín/Cieszyn INEurope", który realizowany był dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego celem było zaplanowanie współpracy Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, przy współudziale polskiej i czeskiej części Euroregionu Śląsk Cieszyński.

Oba samorządy jednak nadal współpracują. - Pracują grupy robocze, dwukrotnie zebrał się już zespół stały, przygotowywane są nowe projekty. Jednym z nich jest próba pozyskania dofinansowania na opracowanie wspólnego znaku graficznego i marki obu podzielonych państwową granicą miast - przyznaje na Facebooku Bogdan Kasperek, dyrektor biura Euroregionu Śląsk Cieszyński.

Jak dodaje, we wtorek (19.01) doszło do wideokonferencji, w której udział wzięli przedstawiciele Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, stowarzyszenia "Olza" oraz reprezentanta Frankfutu nad Odrą, który opowiadał o relacjach tego miasta ze Słubicami. - W oczekiwaniu na decyzję o udzieleniu dotacji przygotowujemy się do przyszłej realizacji, zgłębiając dobre praktyki, które już w tym zakresie zostały wypracowane na innych granicach - skomentował wydarzenie Kasperek.KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-25 19:42:04
tom lem: ... DOBRE!!! - ".....który realizowany był dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego" - czyli skończyły się pieniądze z UE, to nie będzie współpracy ?! Możliwe, że dofinansowanie na opracowanie wspólnego znaku graficznego i marki obu podzielonych państwową granicą miast jest konieczne, bo centrum Design'u pod cieszyńskim zamkiem jest bezpłodne a wydający owoce partner, przedstawi słup graniczny, bez odpowiednich środków.
2021-01-26 18:29:31
Pepíík: Panu Kasperkovi hodně vadí dva Těšíny, v létě organizoval protesty na hranici uzavřené kvůli kovidu, teď chce společnou marku. Že by mu bylo smutno za druhou stranou?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: