Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn i Czeski Cieszyn: wspólne szkolenia rowerowe dla dzieci

Cieszyn i Czeski Cieszyn rozwijają transgraniczną współpracę. Straże Miejskie, obu miast są pomysłodawcami wspólnego szkoleniowego projektu dla dzieci z wykorzystaniem miasteczka ruchu drogowego w Czeskim Cieszynie. Kursy ruszą we wrześniu. O planach związanych również z wykorzystaniem hali sportowej, imprezach sportowych oraz udziału dzieci w korowodzie podczas Święta Trzech Braci opowiadała podczas konferencji prasowej (5.05) burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Wspólne kursy rowerowe od września

Burmistrz Cieszyna już zapowiada realizację integracyjnego projektu dla uczniów. Chodzi o szkolenia na kartę rowerową, uwzględniające różnice w przepisach po obu stronach granicy. Dzieci będą korzystać z miasteczka ruchu drogowego w Czeskim Cieszynie oraz spotykać się na placu manewrowym. – W Czeskim Cieszynie mamy miasteczko ruchu drogowego, trochę inne przepisy po czeskiej i polskiej stronie. Chcemy zintegrować dzieciaki i nauczyć je poruszania się po obu miastach w różnych regulacjach. Będą się spotykać razem na placu manewrowym i omawiać różnice między systemami prawnymi – mówiła burmistrz Gabriela Staszkiewicz. Kursy ruszą w szkołach we wrześniu.

Pochód szkół i przedszkoli w Święcie Trzech Braci

W 34. Święcie Trzech Braci (12-14 czerwca) planowany jest specjalny pochód z udziałem cieszyńskich szkół i przedszkoli – z rynku przez ul. Głęboką na Most Przyjaźni. Pomysł inspirowany paradami w mieście partnerskim Bałczik ma pokazać edukacyjne bogactwo Cieszyna. – Chcemy pokazać bogactwo naszych szkół i przedszkoli, które walczą o uczniów w dobie spadku demograficznego. To okazja do promocji i integracji – podkreślała Staszkiewicz.

Rodzinne wydarzenia w maju i czerwcu

30 maja (dzień przed Dniem Dziecka) planowana jest bajkowa gra miejska w realiach Harry'ego Pottera – familijna rozgrywka organizowana ze stowarzyszeniem z Cieszyna (szczegóły wkrótce). W planach też Dni Sportu na hali widowiskowo-sportowej z rywalizacją między szkołami. – Pracujemy nad dniami sportu na hali, żeby szkoły mogły rywalizować i kibicować sobie nawzajem – dodała burmistrz. Hala im. Cieszyńskich Olimpijczyków ma być aktywnie wykorzystywana. – Szukamy maksymalnie dużej możliwości pokazania hali widowiskowo-sportowej – nie tylko lodowiska zimą, ale obiektu wielofunkcyjnego. Pracujemy z instytucjami kultury i Wydziałem Sportu w tym zakresie – wyjaśniała Staszkiewicz.

 

źródło: ox.pl
dodał: PD

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: