Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: dodatkowa linia na 1 listopada

Już w najbliższy piątek przypada 1 listopada, czyli Święto Zmarłych. Jak co roku w okolicach cmentarzy będzie panował wzmożony ruch, a ludzie będą masowo odwiedzać groby swoich bliskich. Ze względu na fakt, że dzień ten jest świętem ustawowo wolnym od pracy, kursować będzie mniej autobusów. Władze Cieszyna zdecydowały się jednak na wprowadzenie dodatkowych kursów, dzięki którym mieszkańcy miasta będą mogli sprawnie dotrzeć na cmentarz centralny.

Zgodnie z informacją, opublikowaną przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie, w piątek (01.11.2019) autobusy kursować będą zgodnie z harmonogramem, właściwym dla niedziel i dni świątecznych, jednak ze względu na wzmożoną potrzebę przemieszczania się mieszkańców na określonych trasach, wprowadzone zostaną dodatkowe kursy wahadłowe. W weekend autobusy kursować będą już planowo tak jak w każdy inny weekend w roku.

Dodatkowo linia, która będzie kursowała tylko w Święto Zmarłych to Linia CMENTARZ - Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w dniu 1 listopada 2019 r. (piątek) uruchomi dodatkowe kursy wahadłowe autobusów pomiędzy Cmentarzem Centralnym (osiedlem Piastowskim), a os. Podgórze – wyjaśnia ZGK.

Autobus poruszać będzie się na trasie – Pastwiska – Węgielna. Katowicka CPN – Liburnia Starostwo – Liburnia – Michejdy – Kochanowskiego – Wyższa Brama – Puńcowska – ks. Tomanka – Hallera Sklep – Morcinka I – Morcinka II – Zofii Kossak – Hallera Sklep – ks. Tomanka – Puńcowska – Wyższa Brama – Garncarska – Michejdy – Liburnia – Liburnia Starostwo – Katowicka CPN – Węgielna – Pastwiska.

Więcej informacji i rozkład jazdy do pobrania tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: