Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn debiutuje w Opolu!

Miło nam poinformować, że w najbliższym konkursie w Opolu na deskach amfiteatru wystąpi znana w naszym regionie Sabina Broda. Z kim współpracuje?

Sabina Broda wystąpi w duecie z Korneliuszem Flisiakiem. Artystka to absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, autorka tekstów i producentka muzyczna. W 2017 roku wydała płytę ,,niewielkość” pod pseudonimem artystycznym sskjegg. W czerwcu 2020 roku ukazała się jej druga płyta – ,,(m)ała”. W lipcu jej singiel „Toń” ukazał się pod szyldem projektu My Name Is New wytwórni KAYAX. Jest dyrektorką szkoły śpiewu – Akademii Dźwięku w Cieszynie. Natomiast Korneliusz Flisiak ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Współtworzy też projekt znany pszczyńskiej publiczności - Koziguar.

W opolskim amfiteatrze duet zaprezentuje piosenkę "Odżyję". 59. KFPP Opole 2022 odbędzie się w dniach 17 – 20 czerwca. Artyści wystąpią na koncercie "Debiuty" podczas Festiwalu w Opolu już 18 czerwca. Trzymamy kciuki i serdecznie gratulujemy!

JP

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-22 12:32:39
Mach: No nie , Ox-sie, Cieszyn, jeżeli chodzi o pochodzenie artysty zadebiutował w Opolu już w 1977 r. gdzie piosenkę "Nie widzę ciebie w swych marzeniach", wespół ze Skaldami wykonywał Stanisław Węglorz -Cieszynianin, -absolutny kosmos jeżeli chodzi o jej wykonanie.
2022-05-22 15:11:50
Mach: Swoją drogą, pan red. Jacek Porzycki, mógłby sięgnąć do archiwów polskiej piosenki i przypomnieć postać Stanisława Węglorza i jego wykonanie piosenki na festiwalu opolskim w 1977 r kiedy to faktycznie Cieszyn zadebiutował w Opolu- a bohater, niestety niedoceniony talent tego wydarzenia mieszka dziś poza granicami Polski i aż się prosi by zaprosić Go do cyklu prowadzonych wywiadów przez JP.
2022-05-22 15:51:23
Mach: Muzyka, przepraszam, oczywiście ma być Stanisław Wenglorz.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: