Cieszyn Darka Orszulika - Galeria w Bramie

Od soboty (14.04) w Galerii w Bramie na Cieszyńskiej Wenecji (ul. Przykopa 17) można podziwiać kolejną wystawę. Tym razem zaprezentowane zostały prace Darka Orszulika, malarza związanego z regionem. Prace, znajdujące się na wystawie nawiązują do Cieszyna, część z nich przedstawia również samą Cieszyńską Wenecję, czyli miejsce, gdzie wystawę można podziwiać.

- Ulubionym tematem prac zawsze była Cieszyńska Wenecja, którą malował z różnych perspektyw, w różnych technikach, co jest  dla nas  bardzo miłe z przyczyn oczywistych. Budynki naszej galerii są także często na obrazach Darka Orszulika. Od 14 kwietnia z dużą przyjemnością przez następne dwa miesiące prezentować będziemy na wystawie  prace "Cieszyn Darka Orszulika" taki, jakim autor go widzi – poinformowała Iwona Szupina-Brawańska, właścicielka galerii.

Dariusz Orszulik to malarz urodzony w Cieszynie. W swoich pracach bardzo często nawiązuje do rodzinnego miasta, jednak przygotowywał również wystawy o tematyce z miastem niezwiązanej (przykład to „Polska Liryczna” wystawiona na Politechnice Śląskiej w Gliwicach w 2011 roku). Sam autor wskazuje, że odkrywa ulotne ciepło domowej atmosfery, coraz bardziej nieobecne w domach współczesnych Polaków.

Malarz swoje prace wystawiał na kilkudziesięciu wystawach, część z nich odbywała się w rodzinnym mieście malarza, część w innych miastach Polski. W swojej karierze Orszulik swoje prace prezentował również na wystawach zagranicznych. Wystawa, którą można podziwiać w Galerii w Bramie, jest zestawieniem prac, nawiązujących do Cieszyna. Osoby, które zdecydują się wystawę odwiedzić, będą mogły zobaczyć między innymi Cieszyńską Wenecję, Rotundę, Wieżę Zamkową oraz wiele innych miejsc oczami Darka Orszulika.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją