Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Dariusz Kwiecień o ''Tajemnicach Riese''

W sobotę (24.10) cieszyński Ośrodek Edukacji Obronnej ''Garnizon'' zaprosił wszystkich miłośników historii na spotkanie z Dariuszem Kwietniem. Motywem przewodnim tego wydarzenia były ''Tajemnice Riese''.

Dariusz Kwiecień przyjechał do Cieszyna na zaproszenie cieszyńskiego Ośrodka Edukacji Obronnej „Garnizon”. Jak sam o sobie mówi jest historykiem, amatorem, a nawet badaczem niezwykłych tajemnic III Rzeszy. Przez to, że przedstawia historię na swój sposób jest dziś osobą niezwykle kontrowersyjną, nie zgadza się z nim również wielu historyków. Jednak jak dodaje Kwiecień, dowodów na to co mówi, życie dostarcza każdego dnia.

Na spotkaniu w Cieszynie Kwiecień opowiadał przede wszystkim o kompleksie Riese, czyli jednym z najbardziej tajemniczych, podziemnych obiektów w Polsce, a dokładnie w Górach Sowich. Mówił m.in. o wielu, dotąd niewyjaśnionych tajemnicach jakie skrywają te góry. Wspomniał także, iż już wielokrotnie był aresztowany i miał sprawy w sądzie m.in. za nielegalne rozpowszechnianie niesprawdzonych informacji na temat kompleksu Riese. Kwiecień przypuszcza, iż to całe zamieszanie jest związane z tym, że komuś zależy by go w ten sposób uciszyć.

W związku z zainteresowaniem medialnym tematem Gór Sowich, a także złotym pociągiem osądziliśmy, że trzeba zorganizować takie spotkanie dla mieszkańców Cieszyna. W związku z tym zaprosiliśmy Pana Kwietnia aby opowiedział o swoich doświadczeniach i odpowiedział na nurtujące nas pytania m.in. na temat złotego pociągu – tłumaczył Krzysztof Neścior, inicjator powstania Cieszyńskiej Kompanii Obrony Narodowej, która działa na terenie Ośrodka Edukacji Obronnej „Garnizon”.

Do tej pory na terenie Ośrodka odbywały się przede wszystkim szkolenia CKON. Jednak jak podkreśla Neścior miejsce to ma służyć nie tylko szkoleniom wojskowym. Chcę aby oprócz szkoleń odbywały się tutaj również spotkania dla miłośników historii. To jest właśnie jedno z pierwszych tego typu spotkań. Mieszkańcy mogą posłuchać i dowiedzieć się z pierwszej ręki, od miłośnika historii, relacji na różne tematy w tym przypadku kompleksu w Górach Sowich – dodał Neścior. Jak zapowiada organizator tego typu wydarzeń będzie więcej. W planach są już kolejne spotkania.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: