Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn - Czy Bestia to Bestia?

W miniony czwartek (5 maja) na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie wystąpili uczniowie szkoły Tańca PAS DE BOURREE. Na scenie pojawiło się 90 tancerzy i aktorów. "Czy Bestia to Bestia?" to musical zrealizowany z ogromnym rozmachem i łamiący wszelkie stereotypy.

Bohaterami tego przedsięwzięcia są dzieci i młodzież. Patronat nad musicalem "Czy Bestia to Bestia" objął Poseł na Sejm Bożena Kotkowska i Burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek.

- Kim jest bestia? Nie jest ziejącym ogniem olbrzymem z gigantyczną paszczą, ani żadnym potworem. Nie przedstawiamy żadnej kukły czy czegoś podobnego. Bestia jest raczej w środku w człowieku i będzie w nim tak długo, póki jej ktoś nie pokocha. Jest to musical o tym, jak wiele mogą zdziałać czyste, piękne uczucia – wyjaśniają organizatorzy przedsięwzięcia.

Na chwilę przed rozpoczęciem występów Izabela Tymich, autorka projektu wymieniła nazwiska laureatów konkursów, które poprzedziły musical. Pierwszy konkurs adresowany został do tancerzy szkoły i dotyczył propozycji tytułu musicalu. Drugi konkurs – plastyczny miał na celu wykonanie rysunku do plakatu, który stał się zapowiedzią widowiska muzycznego. Nagrody laureatom wręczy burmistrz Miasta Cieszyna podczas dzisiejszej (6 maja) Gali Wieczornej.

Brawurowe aktorstwo, dopracowana i bogata choreografia oraz oryginalna multimedialna scenografia realizowana w technice „videomapping” zostały docenione licznymi brawami widzów.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: