Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Choinka i świąteczne dekoracje

Jaki będzie w tym roku świąteczny wystrój Cieszyna? Czy miasto zaskoczy mieszkańców nowymi dekoracjami? Jak już wiadomo na większe zmiany nie mamy co liczyć. Będzie choinka i dekoracje na wybranych latarniach.

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, ich nieodłącznym elementem jest choinka i świąteczne dekoracje. Nie tylko w domach ale również w wielu miastach i wsiach stawia się na świąteczną atmosferę. Gminy bardzo często rywalizują między sobą, biorąc udział w konkursach na najładniejsze drzewka i iluminacje świetlne. Co do świątecznego wystroju Cieszyna można mieć mieszane uczucia. Na wielu forach internetowych cieszyniacy krytykują świąteczny wystrój swojego miasta, a właściwie jego bardzo okrojoną formę. Pod koniec października br. na świąteczny wystrój Cieszyna zwrócił uwagę Radny Rady Miejskiej Marek Szczypka. Samorządowiec w złożonym do Burmistrza wniosku nawiązuje również do swojego pisma z sierpnia br. kiedy to zwrócił się o zabezpieczenie odpowiednich środków w budżecie 2016 roku na zakup nowego wystroju świątecznego.

Zdecydowana większość mieszkańców naszego miasta zgodnie twierdzi, że najwyższy czas aby w naszym mieście pojawił się nowy wystrój świąteczny tj. choinka wraz z nową iluminacją świetlną nie tylko na niej, ale i na głównych arteriach ulicznych Cieszyna – podkreśla radny, po czym dodaje, iż zdaje sobie sprawę z kosztów jakie trzeba ponieść na ten cel. Najwyższa pora jednak zauważyć, iż nasi mieszkańcy i nasze miasto zasługują wreszcie na choinkę i świąteczny wystrój z prawdziwego zdarzenia.

Zabezpieczenie na ten cel środków w budżecie pozwoliłoby według radnego na coroczną zmianę wystroju. Godnym uwagi jest również to, że świąteczne choinki biorą udział w corocznych konkursach na najładniejsze drzewka i iluminacje świetlne, czego przykładem jest pobliskie miasto Bielsko-Biała. To z kolei pozwoliłoby w pewnym stopniu na turystyczną atrakcję i promocję naszego miasta, a co najważniejsze byłoby wielką dumą dla wszystkich mieszkańców.

Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura przyznaje, iż elementy dekoracji świątecznych będą kupowane sukcesywnie w miarę możliwości finansowych w następnych latach. W 2015 roku zostanie zakupiona i ustawiona na rynku nowa choinka oraz udekorowane zostaną 3 lub 4 latarnie na rynku – zaznaczył włodarz.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-11-17 15:24:26
moonia: Tak chodzę po Cieszynie i ludzie o niczym innym nie rozmawiają tylko o nowych lampkach na choinkę. :D
2015-11-17 17:53:18
alternatywy 5: Porównywanie Cieszyna do Bielska, to jak oko ku dupie, nawet w 1/4. Mrzonki o turystyce w Cieszynie wynikają tylko z nudy albo zbyt wybujałej fantazji co niektórych włodarzy. Co do dumy mieszkańców....odrodziła by się gdyby powstało tyle zakładów pracy co było w PRLu. Lamentowanie o drogich świecidełkach wynika z braku odpowiedniego dochodu. Skoro Cieszyn jest budżetowym bankrutem to najodpowiedniejszym oświetleniem i dekoracją będzie umieszczenie na rynku lampionu wielkości choinki....i nic ponadto.
2015-11-17 17:59:31
alternatywy 5: Tak to się kończy gdy się nie słucha GPSu :)
2015-11-17 18:20:37
alternatywy 5: Sorry, mało być do dachowania :-)
2015-11-17 23:27:33
SpaMonika: Haha a Czeski Cieszyn prosi o darmowe drzewko i go dostaje.
2015-11-18 05:53:36
koszor: Nie wiem skąd wziąłeś Szczypka tą zdecydowaną większość. Nie szastaj pieniędzmi na głupoty, tylko wydawaj z rozsądkiem. Turystyki nie rozkręcisz choinką. Najpierw się zastanów, jak ten turysta dojedzie: kolej leży, PKS sprzedany, a dla samochodów nie ma przygotowanych parkingów. Szach-mat.
2015-11-18 07:21:16
venis: W CIeszynie co roku bardzo skromny wystroj swiateczny.Ale za to spodziway sie n<br /><br />atloku wystepow Jaselek ,trzech Kroli z Urzedu M. r którzy kłaniać się będą ratuszowi a ktorzy odbeda dluga droge na Rynek.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: