Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn będzie pomarańczowy

Od 25 listopada do 20 grudnia różne budynki na terenie całej Europy będą oświetlane na pomarańczowo. Stowarzyszenie Soroptimist International, którego klub mieści się także w Cieszynie, chce tą inicjatywą zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet. Do akcji dołączy kilka instytucji miejskich na terenie nadolziańskiego grodu: Dom Narodowy, Teatr im. Adama Mickiewicza, Książnica Cieszyńska i Biblioteka Miejska.

- Jesteśmy dumne, że obok Paryża, Wiednia, Berlina, Kolonii, Brukseli, Warszawy, także Cieszyn należy do rodziny europejskiej, która reprezentuje wartości wykluczające przemoc - mówi Radosława Baściuk, prezydentka Soroptimist International Klub w Cieszynie.

Dodaje także, iż obchody Szesnastu Dni Działań Przeciwko Przemocy obejmą także inne przedsięwzięcia. - Zmieniajmy garderobę na pomarańczową, nośmy pomarańczową biżuterię, organizujmy wydarzenia, panele dyskusyjne, które będą głośno krzyczały: „Nie dla przemocy wobec kobiet!” Niech wszystkie media społecznościowe zabarwią się na pomarańczowo.

Akcję "Orange the world" objęła honorowym patronatem Gabriela Staszkiewicz, burmistrzyni Cieszyna.

Źródło: mat. pras.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-13 11:51:31
krzysztof.nn: ...a tymczasem ABW aresztuje w Warszawie i Szczecinie zainspirowanych norweskim mordercą Breivikiem niedoszłych antymuzułmańskich terrorystów...
2019-11-13 11:52:41
krzysztof.nn: ...obrażony prostymi słowami p r a w d y o PiS-owskiej h u c p i e w senacie poprzedniej kadencji Karczewski wyprowadza się z n i e l e g a l n i e od paru lat zajmowanej rządowej willi w warszawie,
2019-11-13 11:54:41
krzysztof.nn: ...w Biłgoraju, ściana wschodnia i matecznik PiS, radny z tej formacji traci mandat za opłacenie swojej zdjęciowej sesji ślubnej z kasy miejskiej,
2019-11-13 11:56:44
krzysztof.nn: ...PiS o f i c j a l n i e nie rezygnuje z prób przekupywania i zastraszania senatorów opozycji,
2019-11-13 11:58:32
krzysztof.nn: ...a Kaczyńskiego po wczorajszej p o r a ż c e bolszewików w senacie oprócz kolana rozbolało także b i e d r o oraz głowa, i dziś ma w d u p i e całą politykę
2019-11-13 14:35:03
koszor: Gdzie tam Cieszynowi do chociażby takiego Berlina. W naszym zaścianku kobiety mogą liczyć tylko na uśmiech i kwiaty od mężczyzny, a takim Berlinie kilku mężczyzn może "ubogacić" kobietę na głównej ulicy. I to ubogacają sami napływowi inżynierzy i lekarze. A w takim Cieszynie to maksymalnie można Czecha spotkać. Jedźcie kobiety do Berlina, tu tylko zaścianek i ciemnogród!
2019-11-13 16:54:29
daniel3ttt: Ci którzy najwięcej krzyczą o łamaniu Konstytucji sami chcą ją łamać. To lewaccy "obrońcy Konstytucji" chcą ją świadomie łamać i zezwolić na małżeństwa homoseksualne. Czy to tak wybiórczo, tzn w przypadku wyższych lewackich celów Konstytucja nie ma znaczenia?
2019-11-13 17:10:24
daniel3ttt: Dziś taki mamy klimat proszę Państwa, że taki jeden krzysztof.nn potrafi z wszystkiego drwić, wszystko opluć i wyśmiać. Przeszkadzają mu imprezy sportowe, imprezy dla dzieci, rekonstrukcje historyczne i patriotyczne święta. W zamian chętnie uczestniczyłby w różnego rodzaju hucpach i marszach "równości" (czyt zboczeńców) . Boli go najbardziej na świecie (choć w krajach UE takie programy funkcjonują od dawna) te 500+ bo wolałby przeznaczyć je właśnie na takie cele. Wybiórczo przedstawi incydenty związane z partią rządzącą, ale nic nie wspomni o aferach i przekrętach skompromitowanej opozycji. Proszę nie traktować go poważnie, od dawna ma takie zaburzenia. Co do samej akcji zapewne szczytny cel (każdy o tym wie i popiera) ale jak można się spodziewać zostanie wykorzystana w celach politycznych przez wiadomo które osoby.
2019-11-13 17:32:52
krzysztof.nn: życzliwa rada dla ł o s i a: jeśli już mu s i s z coś napisać, najpierw pisz na brudno, potem odczekaj choć kwadrans, z a p o m n i j, że to t y pisałeś i spróbuj przeczytać - łatwo zauważysz i d i o t y z m y takie jak na przykład "potrafi ze wszystkiego drwić" vs "chętnie uczestniczyłby", albo "boli go bo wolałby itede" - podobnie stosowanie formułek typu "wiadomo które osoby" z daleka trąci smrodkiem pisiackiej trzecioligowej stylistyki insynuacji, naprawdę nie ma się czym chwalić - na koniec wreszcie, apeli takich jak "proszę nie traktować go poważnie" no po prostu n i e da się traktować p o w a ż n i e, to już g ł u p o t a do k w a d r a t u, jeśli pisze ktoś, kto wręcz nie może się powstrzymać od reagowania na niemal każdy mój post - proszę życzliwie pochylić się nad tymi uwagami, w miarę rzetelnego treningu może coś z ł o s i a będzie, jeśli go, jak mawia klasyk, po drodze m u c h y nie p r z y s r a j ą... ㋡
2019-11-13 20:02:14
jasper: Z najnowszych danych wynika, ze w Berlinie zameldowanych jest 100 tys. Polakow ( dane z 2018) i co ciekawe, ze Polacy chwala stolice Niemiec za tolerancje, ktorej brakuje wielu polskim miastom. Nie udal sie koszorowi przekaz z Nowogrodzkiej. Chce nadmienic, ze w katolickiej Polsce polscy panowie w sutannach za gwalty i molestowanie dzieci byli/sa chronieni przez biskupow i wierne owieczki. Jakby powiedzial koszor - dzieci „ubogacone“ przez pedofilow w sutannach. To koszora jakos nie martwi.
2019-11-13 20:43:13
daniel3ttt: krzysztof.nn Twój problem jeśli masz kłopot ze zrozumieniem. Mijasz się z prawdą. cyt: "...jeśli pisze ktoś, kto wręcz nie może się powstrzymać od reagowania na niemal każdy mój post ". Niemal każdy? Człowieku ja kilka twoich durnych wpisów tylko skomentowałem! To raczej ty nie możesz się powstrzymać i co chwilę raczysz czytających swoimi wypocinami. Już nie mówiąc o tym że zamiast w jednym wpisie to zrobić, to jak z czkawką, która cię napada, przypominasz sobie po kilku minutach co chciałeś napisać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: