Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn będzie pachnieć herbatą

W ostatni weekend czerwca (29-30.06), na cieszyńskim wzgórzu zamkowym, odbędzie się Święto Herbaty. Oprócz możliwości zdegustowania herbat z całego świata będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, spotkaniach czy koncertach.

Festiwal współtworzą Fundacja Laja, Herbaciarnia Laja, Petrklíč help oraz portal opowiadamyoswiecie.pl. Oczywiście podstawą programu imprezy będzie herbata. - Przywiozą ją dla nas ludzie, dla których herbata jest życiową pasją. O nasze smakowe i zmysłowe doświadczenia zadbają najlepsi herbaciani mistrzowie z Polski, Czech i Słowacji. A przy herbacie... m.in. baśnie i bajki Dalekiego Wschodu, opowieści z herbacianych podróży i o tym, gdzie w Chinach rosną stare drzewa herbaciane - zapewniają organizatorzy.

Przewodnim hasłem święta będzie "zero waste". W związku z tym będą odbywać się warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in. jak przygotować posiłki z resztek jedzenia czy jak "przerobić" jedno danie w drugie.

Nie zabraknie także muzycznych występów. Gwiazdą będzie grupa Psio Crew, a zagra także Johanna Szpyrcová (śpiewająca poetka z Trzyńca) i japońsko-czeski duet Duo Kerlek (wykonujący muzykę etno). Ponadto, będzie można "wykąpać" się w dźwiękach gongów, które wybrzmią w rotundzie.

Odbędzie się także kilka spotkań z ciekawymi osobami - dziennikarzami, reportażystami, podróżnikami. Jakiej tematyce będą poświęcone? - Oprócz opowieści o świecie i podróżach  spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytania: czy związek ludzi z przyrodą to nierozerwalna symbioza czy odwieczna walka? Czy katastrofa ekologiczna to okrutna przyszłość czy może wymysł ekoterrorystów? Czy „zero waste” to kolejna moda, która przeminie czy konieczność? Czy naprawdę jest źle? I co można zrobić, żeby było lepiej? - mówią organizatorzy.

Bilety na dwudniowy festiwal kosztują 58 zł lub 350 czeskich koron. Można je zakupić bezpośrednio przed imprezą przy wejściu na wzgórze zamkowe w Cieszynie. Uczestnicy otrzymają w ramach wejściówki ręcznie wykonaną czarkę do degustacji herbat.

Wszystkie szczegóły Święta Herbaty dostępne są na stronie www.swietoherbaty.pl oraz na wydarzeniu facebookowym.

Nad Świętem Herbaty objęliśmy patronat medialny.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: