Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn a toalety. Głos zabrała Burmistrz

„Ilość szaletów w mieście jest wystarczająca – zauważa burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Gdzie indziej widzi problem.

Niedawno cieszyńskie grupy w mediach społecznościowych obiegło zdjęcie ni mniej ni więcej kupy, jaką ktoś zrobił na klatce jednego z mieszkań w Cieszynie. Osoba zamieszczająca zdjęcie na grupie Spotted: Cieszyn zauważyła: Przykre, że akurat w ten sposób bezdomni odwdzięczają się mieszkańcom za okazaną w jakikolwiek sposób pomoc. Z drugiej strony należy pamiętać, że nie wszyscy mieli to szczęście i nie wynieśli z domu dobrych manier, właściwego zachowania w miejscu publicznym oraz podstawowych zasad higieny – napisał.

Do sprawy wrócono przy okazji poniedziałkowego Live z Burmistrzami. Jedna z osób komentujących zapytała, czy w Cieszynie jest wystarczająca ilość toalet i dlaczego niektóre z nich (te przy Kinie Piast) nie są otwarte wtedy, kiedy powinny być czynne.

Burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz zapewnia, że jej zdaniem toalet jest dość:

- W mojej opinii jest ich wystarczająco jak na tak małe miasto – zauważyła Staszkiewicz i dodała: - mamy szalety na dworcu mamy szalety w nowym Centrum informacji turystycznej mamy szalety pod zamkiem, mamy szalety też koło kina Piast.

Jak zauważyła Staszkiewicz w Cieszynie nie brakuje ani restauracji ani kawiarni otwartych do późnego wieczora, gdzie można załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

- Myślę że za opłatą nigdzie nie będzie problemu z tym, żeby załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Oczywiście dla mnie to, co się stało, jest oburzające – zauważyła nawiązując do zdjęcia z mediów społecznościowych i dodała: - To nie jest pierwszy raz. Mieliśmy taką samą sytuację na ulicy Matejki przed wejściem do Orange.

Problemu z defekowaniem się w miejscach publicznych, na klatkach upatruje Staszkiewicz nie w za małej liczbie toalet, ale w czym innym:

 - Niestety mamy taką a nie inną sytuację, jeśli chodzi o ilość osób bezdomnych w mieście i myślę, że to jest ten problem… Natomiast, oczywiście, dopytam… to nie jest tak że to szalety miejskie utrzymują się tylko i wyłącznie z opłat za te szalety, my do tego też dopłacamy sprawdzimy tą informację, że szalety miejskie przy kinie Piast nie są czynne w godzinach, w których powinny być czynne bo taką umowę mamy z prowadzącymi te szalety – obiecała.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-08 08:07:24
"tom": ...szczęśliwe to miasto, gdzie burmistrzowie na live rozprawia o gównie, choć może być że na gównie dobrze się znają ;-)
2024-02-08 09:15:21
ERBE: Chciałbym, żeby kiedyś UE wypuściła dyrektywę dotyczącą prawa do bezpłatnych toalet. Byłaby to zmiana godna XXI wieku.
2024-02-08 23:13:19
Oko: Ja bym chciał za to takich zmian w edukacji, żeby już na poziomie szkoły podstawowej, każdy wiedział, że nic nie jest za darmo. Bez urazy.
2024-02-08 23:18:19
Oko: Natomiast co do meritum, to burmistra przed wyborami i drogą powiatową się zajmie, a i dwojeczkę skomentuje. Pomimo deszczu, piękny czas nadchodzi. A, no i bym z rozpędu zapomniał o otwarciu pierwszej z dwóch nowych dróg, prowadzących na tę samą górkę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: