Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieślarowie to dobrzy ludzie

Rodzina Cieślarów zgromadziła się na szczycie góry Cieślar w Wiśle. Wymieniali się wspomnieniami, rozmawiali o dziejach rodu i wspólnie biesiadowali.

To już tradycja. Co roku w maju Cieślarowie i ci, których ich mają radzi spotykają się na szczycie góry Cieślar. Co roku spotkanie organizuje Komitet Organizacyjny pod przewodnictwem architekta z Czeskiego Cieszyna Karola Cieślara. – To już kolejna edycja i choć na górze Cieślar planujemy spotykać się co roku, mamy nadzieję, że kolejnej edycji obchodów włączy się młode pokolenie naszej rodziny – mówi główny organizator. Jednak choć młodzieży na górze Cieślar sporo to są i starsi przedstawiciele rodu. Po raz kolejny na górę Cieślar dotarli Jan i Maria Cieślar oczywiście. Mają 76 i 71 lat. Przychodzą tu co roku. – Cenimy sobie rodzinne spotkania zwłaszcza, że możemy poznać naszych krewnych z czeskiej strony – mówią.
W Wiśle Cieślarów jak grzybów po deszczu OSP Jawornik składa się w większości z druhów o tym nazwisku. – Zdarzało się już tak, że do akcji wyjeżdżali wyłącznie Cieślarowie – mówi Paweł Cieślar, którego syn Jan jest naczelnikiem jednostki.
Cieślarowie to ludzie odważni, skorzy do poświęceń. – To po prostu ludzie dobrzy, o dobrym sercu, chętni do pomocy – mówi Sylwia Cieślar, radna Sejmiku Województwa Śląskiego, i żona Cieślara, która objęła patronat nad imprezą. – Cieślarowie to ludzie najporządniejsi pod słońcem – dodaje Aleksandra Trybuś- Cieślar, również szczęśliwa mężatka. Głos w tej sprawie zabrała również Maria Cieślar wicestarosta. – To nazwisko zobowiązuje – mówiła w trakcie okolicznościowego przemówienia.
Jak każdy Cieślarowie lubią tez dobrą zabawę, a tej nie brakowało na górze Cieślar. Przygrywała góralska kapela, kusiły regionalne specjały. Na niecodzienne spotkanie na szczycie góry Cieślar wybrał się burmistrz Wisły, który dzień wcześniej sprawdził się jako sędzia w futbolowym turnieju rodów Wiślańskich, który wygrali Pilchowie.
Na szczycie spotkali się Cieślarowi i ci co ich mają radzi. Życzenia z okazji 65 rocznicy swojej działalności i 85 rocznicy urodzin  złożono również Jerzemu Cienciale założycielowi Muzeum Aptekarstwa i wybitnemu działaczowi kultury.
Bo radzi Cieślarów mogą mieć wszyscy, a w przypadku kobiet zawsze można się Cieślarkami stać...
(red)
 

Zobacz: Turniej rodów wiślańskich

Spotkanie na szczycie

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: